Szczecin świeci się coraz mniej…

Szczecin dwa razy z rzędu wygrał ogólnopolski plebiscyt “Świeć się” na najlepszą iluminację świąteczną. Było to w latach 2011-2012. Wtedy rzeczywiście mieliśmy się czym pochwalić. Niestety później nie było już tak pięknie. Krótko mówiąc – było coraz gorzej. Iluminacje były coraz słabsze, a wyniki w głosowaniu internautów coraz gorsze. Można odnieść smutne wrażenie, że po serii zwycięstw spoczęliśmy na laurach.

Kim był August Ludwig Most… poza tym, że był Niemcem?

Kim był August Ludwig Most? Według części szczecińskich radnych był “Niemcem”, co stało się głównym argumentem przeciwko nazwaniu jego imieniem nowego mostu łączącego Łasztownię z Wyspą Grodzką, o co zabiegało szczecińskie Muzeum Narodowe. August Ludwig Most był przede wszystkim wybitnym artystą, dzięki któremu wiemy dziś jak wyglądał XIX-wieczny Szczecin i inne miasta naszego regionu. Był szczecinianinem – tak jak my.

Kiedy w końcu postawią te ławki?

Wydawałoby się, że ustawienie kilku ławek w miejscu, w którym spotykają się mieszkańcy, przechodzą turyści i które pełni rolę placu miejskiego, nie powinno być dla miasta większym problemem. Okazuje się jednak, że jest to wyzwanie, które graniczy z niemożliwym.

Dbamy o sylwetkę w miejscu z historią, klimatem… i widokiem na miasto

Blisko 150 lat temu, w czasach gdy istniała jeszcze twierdza szczecińska, mieścił się tutaj magazyn broni. Na początku XX wieku produkowano tutaj maszyny rolnicze, obecnie budynek z czerwonej cegły nieopodal targowiska Tobruk pełni nieco inne funkcje, głównie kulturalne ze względu na znajdujący się po sąsiedzku Dom Kultury “Słowianin”, ale nadal ma coś wspólnego z “produkcją” – za sprawą Sports Factory – Fabryki Sportu, w której można nie tylko zadbać o tężyznę fizyczną, ale także zagrać w squasha czy nauczyć się tańca.

1 2 3 4 11