Most Brdowski otwarty

  To już drugi most w Szczecinie, którego budowa zakończyła się w tym roku. Po mniejszym moście prowadzącym do Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej przyszła pora na większy – łączący miasto z wyspą Gryfia i Ostrowem Brdowskim, gdzie znajduje się Morska Stocznia Remontowa oraz fabryka Bilfinger Mars Offshore, która wkrótce rozpocznie produkcję fundamentów do morskich elektrowni wiatrowych.

2015 w dziesięciu punktach, czyli na co czekamy w nowym roku?

Skończył się rok 2014, który z pewnością zostanie zapamiętany jako rok nowej filharmonii, hali widowiskowo-sportowej czy zmodernizowanej Arkonki. Przed nami 12 miesięcy nowego 2015 roku, podczas których możemy spodziewać się szczęśliwych finałów kolejnych szczecińskich inwestycji – finansowanych zarówno z miejskich, unijnych jak i prywatnych pieniędzy.

Nowa perspektywa unijna – SKM, nowe tramwaje i autobusy, drugi etap SST

Gospodarka | 1

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego przygotowało listę inwestycji do realizacji w latach 2014-2020 ze środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Znalazły się na niej m.in.: Szczecińska Kolej Metropolitalna, przebudowa infrastruktury transportu publicznego i zakup taboru tramwajowego i autobusowego.

Prawie 100 miejsc pracy w firmie arvato

Gospodarka | 0

Blisko 100 nowych miejsc pracy w Szczecinie stworzy do końca bieżącego roku wchodząca w skład koncernu Bertelsmann firma arvato Polska, specjalizująca się w outsourcingu, m.in. w telefonicznej obsłudze klienta. Do pracy poszukiwane są osoby ze znajomością języków obcych.

1 2 3 4 15