Czy mostek japoński w Parku Kasprowicza odzyska dawny blask?

Ciekawe miejsca | 0

Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Parku Kasprowicza popada w skrajną ruinę. Zbudowany na początku XX wieku betonowy mostek, nie dość że od dziesięcioleci pozbawiony jest charakterystycznych elementów w postaci drewnianych pawilonów zbudowanych na jego przyczółkach, to jeszcze z powodu braku jakiegokolwiek remontu, sypie się coraz bardziej.

Jesienna wyprawa nad jezioro Świdwie

Ciekawe miejsca | 0

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, warto wybrać się na wycieczkę w okolice Szczecina i odpocząć od miejskiego zgiełku w otoczeniu przyrody. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest rezerwat przyrody nad jeziorem Świdwie.

Średniowieczny skarb wśród magazynów i hurtowni

Ciekawe miejsca | 0

Ulica Świerczewska, kiedyś jedna z trzech części ulicy Kordeckiego, znana jest przede wszystkim z nierównej brukowanej nawierzchni, przecinających ją nieczynnych torów kolejowych i niezliczonej ilości hurtowni materiałów budowlanych, sanitarnych itp. Tylko nieliczni wiedzą, że znajduje się tam liczący sobie blisko 500 lat zabytek o ciekawej historii.

Uroczysko Mosty, czyli tajemnicze wiadukty w sercu Puszczy Bukowej

Ciekawe miejsca | 0

Most lub wiadukt służy najczęściej do przemieszczania się przez rzekę, tory kolejowe lub drogę. A do czego mogą służyć solidne żelbetowe konstrukcje mostowe w środku lasu, do których nie dochodzi żadna droga i które prowadzą donikąd? Takie tajemnicze budowle można znaleźć w samym sercu Puszczy Bukowej.

1 2 3 4 22