Czy opłaca się jeździć na gazie? Gdzie warto w Szczecinie zamontować instalację LPG.

Czy rzeczywiście opłaca się jeździć na gazie? Oczywiście odpowiedź na takie pytanie nie powinna stanowić żadnego zaskoczenia, choć wiele osób ma obawy iż tak naprawdę montaż instalacji LPG mija się z jakimkolwiek założeniem, zwłaszcza w kontekście samochodów starszych roczników.

Na początku trzeba wyjaśnić kwestię, już od ponad 20 lat czyli od momentu kiedy pierwszy raz pojawiły się instalację LPG ich najważniejszym założeniem była dużo niższa cena gazu od benzyny. Dlatego jest to jeden z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść montażu instalacji LPG zwłaszcza takich producentów jak LPGTech, STAG oraz KME.

Załóżmy, iż nasz samochód pali na 100 km 8 litrów, to przy aktualnej cenie benzyny będzie nas kosztować 40 zł, a na gazie dwa razy taniej a więc niecałe 20 zł. Jest to jeden z niewielu przykładów obrazujących dlaczego decydujemy się na montaż instalacji LPG, choć jest to nijako inwestycja do której należy podejść z odpowiedniej do tego strony.

Zwróćmy uwagę na rodzaj montowanej instalacji

Montaż instalacji LPG powinien mieć uzasadnione do tego podstawy, tutaj raczej nie wskazane jest kupowanie używanego samochodu na gaz (taka instalacja, może nie tylko być awaryjna lecz najzwyczajniej w świecie wymagać wymiany, czy też najlepsze lata eksploatacji mieć już za sobą). Dlatego co oczywiste zamontowanie instalacji LPG ma wiele argumentów oraz swoistych zalet, zwłaszcza gdy dopasujemy instalację firmy LPGTech, KME i STEG do modelu naszego samochodu a tym samym dostosowujemy ją pod kątem innych właściwości zwłaszcza rodzaju naszego silnika. Najbardziej opłaca się jeździć na instalacji gazowej, która działa w sprawny i prawidłowy do tego sposób, a jej eksploatacja nie wiąże się z potrzebą częstej wizyty w serwisie czy wysoka jakość poszczególnych podzespołów, komponentów i elementów powoduje, iż nie naraża nas ona na dodatkowe wydatki.

Inwestycja w dobrą instalację LPG, na pewno się zwróci

Śmiało można uznać, iż inwestycja w dobrą instalację LPG zalicza się do tych, która na pewno po czasie się zwróci, montaż instalacji

Instalacja LPGtech zamontowana w BMW X5
BMW X5 z zamontowaną instalacją auto gaz firmy LPGTech

LPGTech, KME oraz STAG to również dostęp do najbardziej innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań, co to takiego oznacza? Mianowicie im bardziej rozwinięte pod względem technologicznym podzespoły i systemy odpowiadające za prawidłowe działanie oraz funkcjonowanie instalacji LPG to ekonomiczne pod kątem eksploatacji rozwiązania.

Kiedy opłaca się jeździć na gazie?

montaż instalacji LPG w BMW
Przygotowanie samochodu BMW X5 do montażu auto gaz

Oczywiste jest, iż opłaca się jeździć na gazie przede wszystkim ze względu na jego niską cenę, jednak kolejnym czynnikiem który bierzemy pod uwagę jest tutaj sama jakość, efektywność oraz wydajność instalacji LPG. Stosowanie instalacji renomowanych producentów jak LPGTech, STAG czy KME to jednocześnie gwarancja ich wieloletniego użytkowania bez potrzeby wymiany najważniejszych elementów, komponentów i podzespołów, takich jak wtryskiwacze czy reduktory. Stawiajmy zatem na takie instalacje LPG, które najzwyczajniej w świecie opłaca się eksploatować zgodnie z najważniejszym założeniem, a więc ekonomii w czystej co do tego postaci i znacznie tańszego tankowania auta.

Kto w Szczecinie montuje gaz do aut ?

Jedną z wielu firm o ustabilizowanej pozycji na rynku jest Autkogaz. Od kilkunastu lat zajmują się montażem oraz serwisem LPG. Ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz niezawodność, do wszystkich rodzajów pojazdów proponują sprawdzone instalacje firmy LPGTech. Gdzie można ich znaleźć ?

Grupa Autkogaz

strona www : https://warsztat.szn.pl

ul. Wernyhory 17

Szczecin

tel. 576 015 608 

[Głosów:4    Średnia:4.8/5]

One Response

  1. Założenie instalacji gazowej do samochodu to świetna sprawa i nikt mi nie powie, że takie coś niszczy silnik albo że jest w jakiś sposób niebezpieczne. Jeżdżę starą BMW e39 na gazie zamontowanym właśnie w autkogaz na wernyhory i uważam to za jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Mam tą instalację gazową od 3 lat i przejechałem ponad 100 tys. km więc raczej wiem o czym mówię. Na każdym 100 km zaoszczędzam jakieś 30 zł więc jak sobie łatwo można policzyć zaoszczędziłem już ok 30 tys. zł więc więcej o wiele niż warte jest moje auto. To naprawdę dobry warsztat LPG i nawet po gwarancji tylko nich regularnie robią przegląd gazu w samochodzie pomimo, że moja miejscowość to już nie jest Szczecin. Jeśli planuje ktoś zakładanie instalacji LPG w samochodzie w Szczecinie lub okolicach to polecam dobry gazownik od aut autkogaz.

Dodaj komentarz