Dzieci naprawdę lubią jazz!

Jazz dla dzieci

Koncertem “Jazz dla dzieci” z udziałem Mietka Szcześniaka rozpoczął się w minioną środę festiwal Jazz Szczecin. Wydawałoby się, że jest to dość trudny gatunek muzyczny, zwłaszcza dla najmłodszej widowni. Okazało się, że jest zupełnie inaczej. Maluchy to naprawdę czują!

Wspólnie z wokalistą na scenie szczecińskiej filharmonii wystąpili uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczecinie. W repertuarze znalazły się standardy jazzowe z tekstami autorstwa pianistki Joanny Gajdy. Scena stała się jednocześnie widownią, na której, wśród kolorowych poduszek i balonów rozsiedli się najmłodsi widzowie i bawili się wspólnie z artystami.
Maluchy świetnie odnalazły się w jazzowych klimatach. Świadczy to o tym, że muzyka, niezależnie od gatunku, potrafi łączyć pokolenia, a stereotypy o jazzie, jako gatunku “elitarnym” i adresowanym “tylko dla dorosłych”, można schować głęboko do szuflady.

Festiwal Jazz Szczecin potrwa do 12 marca. Wśród gwiazd wydarzenia znaleźli się m.in. Deborah Brown, Billy Harper i Grzegorz Turnau.

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Szczecin wtryskiwacz

    Mietek Szcześniak to jedyny polski wokalista, którego tak lubię 🙂 Ma niesamowitą energię

Dodaj komentarz