Nowy “Szczeciner” na nowym dziedzińcu, czyli podwójna premiera

Premiera Szczecinera

W środowe popołudnie miała miejsce premiera szóstego numeru Magazynu Miłośników Szczecina “Szczeciner”. Premiera wyjątkowa, bo podwójna. Było to pierwsze wydarzenie, które odbyło się na wyremontowanym dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej.
Premiera Szczecinera

W najnowszym numerze “Szczecinera” możemy przeczytać między innymi o tym jak po wojnie planowano zabudować obecny plac Zgody (wówczas plac Przyjaźni Polsko-Radzieckiej). Odbędziemy także wycieczkę po pięknym gmachu Poczty Polskiej, mieszczącym się przy placu Tobruckim. Poznamy również okolice jeziora Głębokie, gdzie poza najpopularniejszym kąpieliskiem znajduje się również pięknie położona dzielnica willowa z wieloma ciekawymi obiektami o bogatej historii. W “Szczecinerze” przeczytamy także o nietypowym muzeum, mianowicie o Muzeum Szczecińskiej Pocztówki stworzonym od podstaw przez samych szczecinian.

Premiera Szczecinera

Z premierą najnowszego numeru magazynu zbiegła się z pierwszą publiczną prezentacją odnowionego dziedzińca Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej. Podwórko zostało przykryte szklanym dachem i stało się reprezentacyjną salą wystawową, której głównymi eksponatami stały się dwie cenne szczecińskie rzeźby: odzyskany po wielu latach pobytu w Warszawie posąg Mojżesza oraz pomnik Fryderyka II Wielkiego, który przed wojną stał na obecnym Placu Żołnierza Polskiego.

Premiera Szczecinera

Premiera Szczecinera

 
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz