Przekaż 1 procent podatku dla Mariusza!

Mariusz GłuszykZ początkiem roku zaczął się okres rozliczeń z fiskusem. Wypełniając zeznanie podatkowe, od kilku lat na samym końcu możemy znaleźć rubryczkę, w której wpisujemy, komu chcielibyśmy pomóc, przeznaczając na jego rzecz 1 procent naszego podatku. Są to zarówno duże organizacje pozarządowe jak i osoby, które potrzebują naszego wsparcia. Jedną z tych osób jest Mariusz, który 20 lat temu uległ wypadkowi i od tamtego momentu wymaga stałej pomocy.

Mariusz Głuszyk jako 7-letni chłopiec został potrącony przez samochód. Wypadek miał miejsce 12 lipca 1995 roku w Trzebieży. W wyniku potrącenia nastąpiło stłuczenie części mózgu, co spowodowało m.in. wodogłowie, niedowłady kończyn oraz inne schorzenia. Mariusz przeszedł kilkanaście operacji neurochirurgicznych.

Mimo, iż od wypadku minęło już 20 lat, obecny stan Mariusza wymaga stałej opieki, m.in. przy karmieniu, myciu i czynnościach fizjologicznych. dla utrzymania obecnego stanu fizycznego konieczna jest także rehabilitacja, m.in. w formie turnusów rehabilitacyjnych. Lekarze zalecają udział w 4-5 turnusach rocznie, a koszt udziału w jednym to ponad 5 tysięcy złotych.

Żeby wesprzeć rehabilitację Mariusza, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 wpisać, że przekazujemy 1 procent naszego podatku na rzecz fundacji, która pomaga opłacać część kosztów jego udziału w turnusach rehabilitacyjnych. W formularzu podajemy numer KRS Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko” i cel, na który ma zostać przeznaczona darowizna.

KRS 0000186434

W rubryce “Informacje uzupełniające” należy koniecznie wpisać “12/G – na rehabilitację Mariusza Głuszyka“.

Za udzieloną pomoc serdecznie dziękują:
Mama oraz bracia Mariusza 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz