“Szczeciner” na szóstkę z plusem

Szczeciner nr 6

“Szczeciner” lubi zaskakiwać. Każda z dotychczasowych pięciu premier była jedyna w swoim rodzaju – w różnych miejscach, w różnych okolicznościach… za każdym razem inaczej. Podobnie stało się w przypadku premiery szóstego numeru magazynu, który na półkach szczecińskich księgarń pojawił się nagle i bez imprezy towarzyszącej w dniu premiery. Nie oznacza to jednak, że imprezy nie będzie…

Szósty numer Magazynu Miłośników Szczecina jest dostępny w sprzedaży już od kilku dni. Jednak oficjalna prezentacja “Szczecinera” z legendarną Gontynką na okładce dopiero przed nami. Odbędzie się ona już w najbliższą środę, 20 stycznia w miejscu, które także będzie miało swoją premierę, czyli na odnowionym dziedzińcu Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej, w towarzystwie dwóch rzeźb, które po latach powróciły do Szczecina. Będzie to zatem okazja, żeby zapoznać się nie tylko z treścią najnowszego numeru, ale także zobaczyć odnowioną rzeźbę Mojżesza, która po wielu latach powróciła do Szczecina z Warszawy oraz pomnik Fryderyka II Wielkiego, który ostatnie lata spędził w Berlinie.

Co znajdziemy w najnowszym numerze “Szczecinera”? Jak zwykle nie zabraknie ciekawostek z historii naszego miasta. Poznamy między innymi tajemnice Muzeum Szczecińskiej Pocztówki, dowiemy się, jakie były plany dotyczące zabudowy placu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, czyli obecnego placu Zgody, zapoznamy się również z historią osiedla Głębokie.

Spotkanie pod hasłem “Szczeciner” na szóstkę z plusem już 20 stycznia o godzinie 17.30 na dziedzińcu Muzeum Tradycji Regionalnych. Obecność obowiązkowa, wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/1654425454824555/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz