Filharmonia w liczbach, czyli podsumowanie ubiegłego roku

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

Pomimo różnych, skrajnych opinii na temat nowej Filharmonii, można powiedzieć jedno – możemy być z niej dumni! Nie dość, że w 2015 roku budynek został doceniony zarówno w Polsce jak i na świecie, to był to rekordowy rok pod względem frekwencji i ilości wydarzeń.

Filharmonia otrzymała w minionym roku aż 11 nagród i wyróżnień – w tym tę najbardziej prestiżową – Mies van der Rohe Award 2015. Poza tym gmach otrzymał nagrodę Prezydenta RP, tytuł Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014 i najlepszego wnętrza użyteczności publicznej w konkursie “Życie w Architekturze”, 4. miejsce w plebiscycie “7 nowych cudów Polski”, Bryłę Roku 2014, Miejsce Roku w plebiscycie “Nocne Marki” oraz Mocarty 2014 w kategorii “Rzecz z Klasą”.

W Filharmonii odbyły się aż 302 wydarzenia – koncerty, wernisaże, projekcje filmów, otwarte próby generalne i inne, w których wzięło udział ponad 160 tysięcy widzów.

W wydarzeniach organizowanych w ramach #EduFilharmonii wzięło udział ponad 20 tysięcy uczestników.

Szczecińska Filharmonia była także często obecna w mediach – zarówno lokalnych, ogólnopolskich jak i zagranicznych. Pisano o niej 8902 razy. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz