Aleja… choinkowa

Iluminacja alei kwiatowej

W alei kwiatowej na pl. Żołnierza zrobiło się jaśniej. Wszystko za sprawą pięciu świetlnych choinek, które pojawiły się tam w miniony weekend.

Całości ma dopełnić wielka, pięciometrowa bombka, która stanie obok zegara słonecznego. Będzie można wejść do jej wnętrza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Iluminacja alei kwiatowej

Nowa iluminacja alei kwiatowej to niewątpliwie powiew świeżości w szczecińskich dekoracjach świątecznych, które przez ostatnie lata mocno zubożały. Po serii wygranych i wyróżnień w ogólnopolskich plebiscytach można odnieść wrażenie, że nasze miasto spoczęło na laurach, bo w ostatnich latach nie poczyniono żadnych inwestycji w nowe dekoracje, a te zakupione kilka lat temu zostały mocno nadgryzione zębem czasu, czego efekty widać gołym okiem – brudne, zniszczone, niekompletne i często w ogóle niedziałające jak te w ciągu al. Jana Pawła II pomiędzy pl. Żołnierza i pl. Lotników.

Nowa iluminacja alei kwiatowej związek z projektem realizowanym w ramach przyszłorocznego Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej efektów będzie można zobaczyć już wiosną, gdy zakwitną posadzone tam kwiaty. Jak informuje Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie, posadzonych zostało tam 13 tysięcy tulipanów, 70 tysięcy krokusów, 13300 narcyzów i 500 czosnków olbrzymich.

 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz