Kiedy ruszy przebudowa Galaxy?

Galaxy - wizualizacja

“Galaxy? Nieee! Nigdy tam nie chodzę. Nie lubię takich molochów” – takie słowa słyszymy często od znajomych. A kilka dni później spotykamy ich przypadkiem podczas robienia zakupów. Gdzie? Oczywiście w Galaxy. Przebudowa centrum handlowego w samym centrum miasta miała pierwotnie ruszyć wiosną tego roku, jednak te plany przesunęły się nieco w czasie i prace mają rozpocząć się w marcu.

Opóźnienie wynikło przede wszystkim z powodu przejęcia dotychczasowego właściciela centrum handlowego przez nową firmę, która musiała wyrazić zgodę na inwestycję wartą około 100 milionów złotych.

Co zmieni się w Galaxy? Przede wszystkim galeria powiększy się o nową część, która powstanie w miejscu wyburzonego hotelu Neptun. Znajdą się w niej nowe sklepy, w tym dwupoziomowy TK Maxx i największy w regionie sklep sieci Reserved oraz klub fitness. W nowej części znajdować się będzie główne wejście do centrum handlowego, wewnątrz znajdować się będzie nowoczesna aleja handlowa z wewnętrznym placem ze sceną do organizowania różnych wydarzeń.

Galaxy - wizualizacja

Galaxy - wizualizacja

Zmianie ulegnie także element wzbudzający najwięcej kontrowersji, czyli elewacja. Zniknie charakterystyczny “złoty wieloryb”, a niezbyt efektowne schody przeciwpożarowe znajdujące się w najbardziej widocznym miejscu mają zostać zasłonięte.

Galaxy - wizualizacja

Galaxy

Projekt architektoniczny rozbudowy Galaxy przygotowała pracownia Open Architekci. Inwestycja ma zakończyć się w październiku 2017 roku.

Galaxy - wizualizacja

Galaxy

Galaxy 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz