Hotel Dana już otwarty

Hotel Dana

Termin otwarcia nowego hotelu w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Odzieżowego “Dana” był kilkukrotnie przesuwany, jednak w końcu doszedł do skutku. Hotel Dana przyjmuje już pierwszych gości.

W hotelu znajduje się 100 pokoi oraz duży apartament prezydencki. Goście mają do dyspozycji restaurację, klub muzyczny, mini spa i pomieszczenia konferencyjne. Niestety hotel nie posiada swojego parkingu, gdyż ten znajdować się będzie w podziemiach wieżowca Hanza Tower, którego budowa wciąż trwa, a kolejne zapowiedzi o jego ukończeniu mówią o roku 2017.

Wiele dyskusji wzbudza także wystrój budynku, który znacznie odbiega od standardów znanych z sieciowych hoteli. Dominuje tutaj nawiązanie do art deco z okresu dwudziestolecia międzywojennego i takie kolory jak czerń, biel i złoto.

Budynek, w którym mieści się hotel Dana to jeden z pierwszych tego typu obiektów zbudowanych w technologii żelbetowej. Przez ostatnie lata swoją siedzibę miały tutaj Zakłady Przemysłu Odzieżowego “Dana”, jedna z najbardziej znanych szczecińskich firm z czasów PRL.

Remont budynku sfinansowany został częściowo ze środków własnych dewelopera oraz ze środków funduszu Jessica w wysokości 14 milionów złotych.

Hotel Dana 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz