Zostań Moto-Mikołajem!

Moto-MikołajeMotocykliści – kojarzymy ich zwykle z pięknymi maszynami, rykiem silników, skórzanymi kurtkami i poczuciem wolności. Niestety często padają oni też ofiarą stereotypowego myślenia i określani są mianem “dawców narządów”. Jednak motocykliści to przede wszystkim ludzie w różnym wieku, o różnych zawodach i zainteresowaniach, których łączy ciekawa pasja i którzy bardzo chętnie pomagają innym. Zachodniopomorscy motocykliści znani są od dawna z tego, że niosą pomoc potrzebującym dzieciom.

Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci powstało w 2015 roku w wyniku połączenia dwóch wielkich pasji – pomagania dzieciom oraz zamiłowania do dwóch kółek. Jednak długo przed jego powstaniem, motocykliści współorganizowali  wiele imprez charytatywnych dla najmłodszych, m.in. Motocyklowy Dzień Dziecka w Muzeum Techniki i Komunikacji, czy akcję “Moto-Mikołaje”, której kolejna edycja właśnie się rozpoczęła.

Dzień Dziecka w Muzeum Techniki i Komunikacji

W ramach akcji “Moto-Mikołaje” do obdarowania jest ponad pół tysiąca dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz ośrodków wychowawczych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Motocykliści zbierają na to fundusze we własnym zakresie, angażując w akcję swoje rodziny i przyjaciół. Pomóc może jednak każdy, komu leży na sercu los potrzebujących dzieci.

Moto-Mikołaje

W tym roku Moto-Mikołaje odwiedzą około 600 dzieci z poniższych ośrodków:

  • Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach ul. Janusza Korczaka 53, 72-010 Police.
  • Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,  ul. Leśna 91, 72-004 Tanowo
  • Dom Dziecka ul. Szczecińska 2 72-004 Tanowo.
  • Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Policach ul. Nadbrzeżna 43, 72-010 Police.
  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, ul. Rostocka 125 71-771 Szczecin.
  • Świetlica środowiskowa w Storkówku, Stargard.
  • Dom Dziecka Nr 2 w Stargardzie, Witkowo 24C.

Moto-Mikołajem może zostać każdy, nawet osoba nie posiadająca motocykla. Wystarczy wejść na stronę http://www.motocykliscidladzieci.pl i zamówić “prezent”, czyli przekazać datek na rzecz wymienionych ośrodków oraz paczki dla dzieci. Liczy się każde – nawet najmniejsze wsparcie. Radość dzieci – bezcenna.

Moto-Mikołaje 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz