Dzień Solidarności z Uchodźcami w Kanie

Dzień Solidarności z Uchodźcami

W czwartek, 15 października przypada Dzień Solidarności z Uchodźcami. Z tej okazji Ośrodek Teatralny Kana organizuje w czwartek zbiórkę rzeczy dla uchodźców oraz wydarzenia związane z tematem uchodźców.

W godzinach 10.00-22.00 w Teatrze Kana odbywać się będzie zbiórka śpiworów i innych rzeczy dla uchodźców przybywających licznie do Berlina.

O godzinie 13.00 w Kluboksięgarni Badet przy ul. Modrej 118 rozpocznie się spotkanie z Filipem Przytulskim – doktorantem w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, jednym z organizatorów manifestacji “Uchodźcy mile widziani” w Szczecinie, członkiem nieformalnej grupy Refugees Szczecin, który opowie m.in. o dwumiesięcznej podróży, jaką wraz z grupą znajomych odbył nad Zatokę Akaba w 2008 roku.

O godzinie 19.00 w Teatrze Kana rozpocznie się spotkanie z dr Fuadem Jommą, Kurdem z Syrii prowadzącym badania naukowe nad problematyką tożsamości politycznej i społeczno-kulturowej Bliskiego Wschodu, doktorem politologiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz