Marsz Różowej Wstążki przejdzie ulicami Szczecina

Marsz Różowej Wstążeczki

O tym, że każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie, należy pamiętać przez cały rok, jednak to październik jest takim szczególnym miesiącem, w którym głośno mówi się o profilaktyce nowotworów piersi. Z tej okazji, podobnie jak w latach ubiegłych, ulicami Szczecina przejdzie Marsz Różowej Wstążki.

Nowotwory to choroba cywilizacyjna naszych czasów. Rak piersi dotyka kobiety niezależnie od ich statusu społecznego, zawodowego czy materialnego. Problem dotyczy zarówno zwykłych kobiet jak i tych, które znamy z pierwszych stron gazet. Z chorobą zmagały się m.in. Olivia Newton-John, Kylie Minogue czy Anastacia. Warto więc dowiedzieć jak jej zapobiec, a także co zrobić, gdy już nam się przytrafi.

Olivia Newton-John, Kylie Minogue, Anastacia

Marsz odbędzie się w sobotę, w eskorcie Policji, w towarzystwie orkiestry z dużą ilością różowych balonów. Na miejscu będzie również mammobus. Różowy korowód wyruszy spod wieżowca przy ul. Niedziałkowskiego 24 i przejdzie ulicami miasta następującymi ulicami: Aleja Jana Pawła II – Plac Grunwaldzki – Aleja Jana Pawła II – Plac Lotników – Aleja Jana Pawła II – Plac Żołnierza – Aleja Kwiatowa – Korsarzy i około godziny 12.00 dotrze na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/684550508345888/691730927627846/

Marsz Różowej Wstążki- fot. Przemysław Budziak

Zdjęcia z Marszu Różowej Wstążki: Przemysław Budziak 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz