Co z tym systemem?

System Informacji Pasażerskiej - Szczecin

Miał być gotowy w grudniu 2014 roku. Nie udało się. Termin oddania do użytku nowoczesnego systemu zarządzania komunikacją miejską w Szczecinie zaczął się niebezpiecznie przesuwać w bliżej nieokreśloną przyszłość. Od maja trwają testy i nic nie wskazuje, aby miały się szybko zakończyć, bo wciąż coś nie działa. Kiedy w pełni zaczniemy korzystać z nowego systemu? Tego nie wie nikt…

Znalezienie działającego biletomatu jest nie lada trudnym zadaniem. Podobnie jest z czytnikami kart w tramwajach i autobusach. Najczęściej wyświetla się na nich logo miasta. A jeżeli już działają, to sposób pobierania opłat za przejazd środkami komunikacji miejskiej budzi wiele wątpliwości. Dodatkowo można wciąż spotkać autobusy, w których nowe urządzenia nie zostały jeszcze zainstalowane – a żeby system prawidłowo działał, muszą znajdować się we wszystkich pojazdach.

System Informacji Pasażerskiej - Szczecin

System Informacji Pasażerskiej - Szczecin

Tablice z informacją o odjazdach, znajdujące się na przystankach, wciąż pokazują nieprawidłowe godziny odjazdów. Często zdarza się tak, że tramwaj lub autobus pojawia się na przystanku niezgodnie z podanym rozkładem, albo nie przyjeżdża wcale. Zamiast rzetelnej informacji, mamy ogólny chaos, dezinformację i mnożące się pytania i wątpliwości ze strony pasażerów.

System Informacji Pasażerskiej - Szczecin

Termin oddania systemu do użytku był już przesuwany kilkukrotnie. Pierwotnie miał być gotowy w grudniu ubiegłego roku. Termin nie został dotrzymany. Wiosną też się nie udało. Latem również. Kolejny termin, czyli początek października też jest raczej nierealny. Inwestycja powinna być oddana do użytku i rozliczona najpóźniej do końca roku. Od tego zależy unijne dofinansowanie w kwocie 30 milionów złotych. Czy się uda?

System Informacji Pasażerskiej - Szczecin 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz