Pokazy slajdów z wypraw rowerowych – już od 3 lat w Szczecinie

Pokaz slajdów z wypraw rowerowych

Mijają już 3 lata od momentu, gdy odbył się pierwszy pokaz slajdów z wypraw rowerowych. Przez ten czas mogliśmy już posłuchać opowieści z wypraw zarówno do miejsc bardzo bliskich, jak i bardzo odległych.

Po wakacyjnej przerwie pokazy slajdów wracają do kalendarza wydarzeń w Szczecinie. Pierwszy z nich odbędzie się już w czwartek, w miejscu, które od dawna jest już stałym miejscem spotkań miłośników rowerowych podróży, czyli w browarze Stara Komenda.

Pomysłodawczynią i organizatorką pokazów slajdów jest Joanna Olszowska, na co dzień pracująca w sklepie i serwisie rowerowym Mad Bike, która również ma na swoim koncie wiele innych ciekawych inicjatyw – także związanych z rowerami. Poprosiliśmy ją, aby podzieliła się z nami kilkoma refleksjami i wspomnieniami z dotychczasowych spotkań, a także zdradziła kilka szczegółów dotyczących dalszych planów.

Joanna OlszowskaOrganizujesz pokazy slajdów z wypraw rowerowych już od blisko 3 lat. Na stałe zagościły one już w kalendarzu miejskich imprez, zdobywając grono stałych odbiorców. Jak z perspektywy tego czasu oceniasz to wydarzenie?

– Bardzo się cieszę, że Pokazy Slajdów z Wypraw Rowerowych rozwinęły się na tyle, że na stałe wpisały się już w kalendarz imprez podróżniczych w naszym mieście. Mamy za sobą ponad 30 pokazów i spotkań ze szczecińskimi podróżnikami. Opowiadali oni  o swoich wspomnieniach i wrażeniach z wypraw rowerowych – małych, dużych, samotnie lub z rodziną. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem,; na każdym takim spotkaniu można dowiedzieć się jak zorganizować swoją własną wyprawę rowerową. Dużo osób przychodzi posłuchać o danym regionie, pooglądać zdjęcia. Prelegenci to zazwyczaj amatorzy, ale są i tacy którzy występują na festiwalach podróżniczych.

Przez te 3 lata mogliśmy posłuchać opowieści zarówno z krótkich wypadów za miasto jak i z wypraw w bardzo odległe miejsca. Który z pokazów zrobił na Tobie największe wrażenie?

– Trudno z takiej ilości pokazów wybrać tą jedną najciekawszą podróż. Każda była inna, niepowtarzalna, wyjątkowa. Na długo zapamiętam klimat Kuby, Nowej Zelandii i Himalaje.

W które z opisywanych podczas pokazów miejsc wybrałabyś się najchętniej? Oczywiście rowerem.

– W Polsce – na Warmię i Mazury a troszkę dalej to najchętniej do Irlandii.

Przed nami kolejny sezon pokazów slajdów. Pierwsze spotkanie po wakacjach już 17 września. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy, czego możemy się spodziewać podczas najbliższych spotkań?

– W najbliższy czwartek posłuchamy o wycieczkach w okolicach Szczecina a w dalszej kolejności  Wyspa Uznam i Norwegia. Gościć będziemy też podróżników z Inowrocławia, którzy odbyli wyprawę Polska-Chiny-Filipiny.

Dlaczego warto zwiedzać świat właśnie na rowerze?

– Jadąc rowerem więcej zobaczymy niż jadąc samochodem lub autokarem. Rower daje nam większą swobodę, możemy zatrzymywać się w dowolnym momencie – dojedziemy w urokliwe trudno dostępne miejsca. Ważną sprawą jest tez ekonomia, niejednokrotnie za całkiem nieduże pieniądze możemy zwiedzić całkiem odległe miejsca. Dlatego tak bardzo lubimy podróżować na rowerach.

Pokaz slajdów z wypraw rowerowych


“Małe podróże, a cieszą – Rowerem po okolicach Szczecina” – pod takim hasłem w Starej Komendzie odbędzie się kolejna prezentacja. W czwartek, 17 września o swoich wspomnieniach z wyprawy rowerowej opowiedzą Cezary Aszkiełowicz i Andrzej Kraśnicki.

Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1652276948317344/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Bardzo ciekawy wpis. Zachęcam do kolejnych tego typu, czyta się je niesamowicie :))

Dodaj komentarz