Zostań wolontariuszem… i leć walczyć z biedą!

Szlachetna Paczka z Akademią Przyszłości

W całej Polsce, również w Szczecinie, ruszyła rekrutacja wolontariuszy do projektu Szlachetna Paczka. Wiele rodzin w naszym mieście czeka na pomoc, ale bez wolontariuszy nie uda się im pomóc. Dzięki wolontariatowi można nie tylko pomóc potrzebującym, ale spotkać kogoś wyjątkowego…

Zaczęliśmy od herbaty

– Dzięki niemu zmieniłem swoją mentalność, poznałem wspaniałych ludzi, zdobyłem pracę i znalazłem narzeczoną… Kiedy ktoś pyta, co dał mi wolontariat, odpowiadam: Wszystko – mówi Tomek, wolontariusz Szlachetnej Paczki.
Pierwszy kontakt Tomka z Paczką był bardzo przypadkowy.

– Poszedłem na prezentację koleżanki, bo nie załapałem się na warsztaty chóru – mówi półżartem – Teraz myślę, że to było przeznaczenie. W Swarzędzu powstawał nowy rejon Szlachetnej Paczki i choć trochę się bałem, czułem, że to właśnie ja powinienem zostać liderem – dodaje chłopak.

Stała pod parasolką

Tomek budowanie swojej drużyny SuperW rozpoczął od zaproszenia przyjaciela i znajomych z grupy parafialnej, później publikował ogłoszenia. Jako pierwsza odezwała się zeszłoroczna wolontariuszka, z którą po wymianie kilku maili chłopak zdecydował się na spotkanie.

– Pamiętam, jak stała z parasolką pod marketem, a ja podbiegłem do niej lekko zdyszany prosto z uczelni. Kiedy ją zobaczyłem, stanąłem jak wryty: Jest piękna, pomyślałem i nieśmiało wyjąkałem Cześć – z uśmiechem wspomina Tomek – To było bardzo stresujące spotkanie! Podczas piętnastu minut zdążyłem się zapowietrzyć, zająknąć i przewrócić na pasach – dodaje.

Pierwsze Kocham

Po pierwszym spacerze spotkania potoczyły się lawinowo. Rozmowy zawsze zaczynały się podobnie – najpierw pili herbatę, wymieniali się związanymi z Paczką przeżyciami, a potem poruszali prywatne tematy – Nie mogliśmy się nadziwić, jak wiele nas łączy – opowiada Tomek.

– W rejonie zawsze mogłem liczyć na Hanię, razem odwiedzaliśmy rodziny. Podczas jednej z wizyt zabłądziliśmy do domu. Było bardzo zimno i opadaliśmy z sił. Wtedy przytuliliśmy się do siebie i pierwszy raz padło z naszych ust słowo Kocham – wspomina chłopak.

Dużym powodem do szczęścia dla narzeczonych jest fakt, że Tomek znalazł pracę – Kiedy na rozmowie powiedziałem, że jako lider Paczki zarządzałem 36 wolontariuszami, szef aż zagwizdał z uznania – chwali się chłopak.

W tym roku role się odwrócą, bo Tomek będzie wolontariuszem, a Hania spróbuje swoich sił jako liderka. – To duża zmiana, ale po kilku latach w Szlachetnej Paczce wiem, że podejmowanie wyzwań się opłaca! – mówi wolontariusz.
Leć walczyć z biedą!

Szlachetna Paczka z Akademią Przyszłości

Tylko w 2014 roku Szlachetna Paczka podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a Akademia Przyszłości przeprowadziła od porażek w szkole do sukcesów w życiu 1800 dzieci.

Dołącz do Drużyny Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości!

Zgłoś się na: www.superw.pl
Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 września. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz