Michał Zygmunt i MEF w Domku Grabarza

Michał Zygmunt i MEF w Domku Grabarza

Dwie wybitne postaci polskiej alternatywy pojawią się w Domku Grabarza, w kolejnej odsłonie cyklu Tego Słucham. 25 września zagra pochodzący z Wrocławia wszechstronnie uzdolniony gitarzysta Michał Zygmunt oraz Mateusz Rychlicki, czyli MEF, doskonale znany z zespołu Kristen.

Michał Zygmunt to jedna z najbarwniejszych osobowości polskiej sceny gitarowej.  Tworzy muzykę, łączącą elementy różnych gatunków – od jazzu, fusion, po muzykę ludową, blues czy world music. Nie waha się również wiązać tych stylów z ambientową elektroniką. Jego solowa działalność przyniosła już trzy albumy: “Światy”, “Organic” i “Muzyki”. Ostatnie dzieło Zygmunta, płyta “Big Fish In Deep Water” ma inny charakter. Zaprosił do współpracy muzyków, aby nagrać album zainspirowany naturą i wodnymi akwenami. Na co dzień gra na najróżniejszych rodzajach gitar: akustycznych, barytonowych, rezofonicznych. Zrealizował również własny projekt Odra Guitars, w ramach którego zaprojektował i wykonał trzy gitary z drewna pochodzącego z drzew rosnących nad Odrą. Michał Zygmunt jest zresztą zafascynowany tą rzeką. W tym roku wyruszył w niezwykłą wyprawę barką z Wrocławia do Szczecina. Podczas podróży nagrywał muzykę do starego filmu dokumentalnego, który pokazywał życie na rzece tuż po wojnie.

Jako pierwszy wystąpi MEF, czyli Mateusz Rychlicki w projekcie solowym. Doskonale znany polskiej publiczności perkusista, przede wszystkim ze składu legendarnej w niektórych kręgach grupy Kristen. Współtworzy także zespół Salto (duet z bratem Łukaszem) oraz trio Tre22. Jego solową twórczość ciężko sklasyfikować. To wypadkowa wielu nurtów eksperymentalnej elektroniki, z wiodącą rolą dźwięków charakterystycznych dla muzyki dub czy ambientu. Wiele w tym jest improwizacji, dzięki czemu każdy jego występ jest nieprzewidywalny.

Koncert Michała Zygmunta i MEF-a będzie 26 odsłoną cyklu koncertowego Tego Słucham, realizowanego przez portal TegoSlucham.pl oraz Klub Storrady.

Michał Zygmunt i MEF
Piątek 25 września, godz. 21.00
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
Wstęp: 15 zł

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz