Kampania “Chcę być OPP!”, czyli jak zostać Organizacją Pożytku Publicznego

Chcę być OPP!

19 698 859,71 zł. Tyle pieniędzy trafiło do szczecińskiej izby skarbowej w 2013 roku w ramach 1% dla organizacji pożytku publicznego. Czy w roku 2014 ta kwota będzie większa?

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 przypomina wszystkim zainteresowanym NGOsom, że czasu na formalności związane z uzyskaniem statusu Organizacji Pożytku Publicznego jest coraz mniej!

Status Organizacji Pożytku Publicznego 1% nie przysługuje każdemu. W dużym skrócie – aby go uzyskać organizacja musi udokumentować minimum 2 letnią działalność na rzecz pożytku publicznego.Oprócz tego musi złożyć odpowiednie dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego. Kwestie formalne mogą zająć trochę czasu i lepiej żeby organizacja, jeśli chce mieć status OPP1%, rozpoczęła przygotowania możliwie jak najwcześniej. Teraz jest ostatni dzwonek, aby zdążyć z formalnościami i móc otrzymywać 1% w 2016 roku.

Jeśli Twoja organizacja potrzebuje pomocy w kwestiach formalnych to Sektor 3 jest dla Ciebie! Od 2010 pomaga szczecińskim organizacjom w ich funkcjonowaniu – Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Jeśli jest potrzeba, pomogą, sprawdzą, powiedzą co zrobić. Wszystko całkowicie nieodpłatnie.

Jakby tego było mało SCWOP Sektor 3 może sprawdzić wniosek o dofinansowanie, udostępnić sale na spotkania czy własny sprzęt. Oferta jest szeroka i dostosowana do potrzeb naszych NGOsów. Wszystko po to, aby podnosić możliwości naszych lokalnych organizacji, które działają na rzecz dobra wspólnego.

Aby skorzystać ze wsparcia Sektora 3 wystarczy się z nimi skontaktować (mailowo – biuro@sektor3.szczecin.pl, telefon – 91-350-82-99). W końcu są od tego, aby ułatwiać życie naszych lokalnych NGOsów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz