Dbamy o sylwetkę w miejscu z historią, klimatem… i widokiem na miasto

Sports Factory

Blisko 150 lat temu, w czasach gdy istniała jeszcze twierdza szczecińska, mieścił się tutaj magazyn broni. Na początku XX wieku produkowano tutaj maszyny rolnicze, obecnie budynek z czerwonej cegły nieopodal targowiska Tobruk pełni nieco inne funkcje, głównie kulturalne ze względu na znajdujący się po sąsiedzku Dom Kultury “Słowianin”, ale nadal ma coś wspólnego z “produkcją” – za sprawą Sports Factory – Fabryki Sportu, w której można nie tylko zadbać o tężyznę fizyczną, ale także zagrać w squasha czy nauczyć się tańca.

Sports Factory

Przy ulicy Korzeniowskiego znajduje się jedna z najbardziej oryginalnych siłowni w Szczecinie – nie tylko dlatego, że z powodu charakterystycznej lokalizacji budynku, znajduje się jednocześnie na parterze i drugim piętrze. Trudno tutaj o porównania z klubami fitness znanych sieci, nie jest to również miejsce, które można byłoby porównać do niewielkich siłowni zlokalizowanych w różnych punktach miasta. Fabryka Sportu zarówno łączy cechy dużych i małych klubów, a jednocześnie bardzo się od nich różni. Oferta siłowni jest bardzo bogata – na dość sporej powierzchni znajduje się dużo urządzeń do ćwiczeń siłowych oraz wydolnościowych, miłośnicy boksu czy popularnego ostatnio crossfitu także znajdą coś dla siebie. Sprzęt jest zadbany i czysty, co sprawia, że ćwiczy się w komfortowych warunkach.

Sports Factory

Sports Factory

Sports Factory

Specyficznego klimatu dodaje wystrój wnętrza – surowy i postindustrialny, nawiązujący do charakteru budynku, ale jednocześnie przytulny, dzięki drobnym, ale bardzo istotnym elementom jak wielkie zdjęcia w stylu retro czy oryginalne eksponaty w postaci podwieszonych pod sufitem rowerów czy instrumentów muzycznych. Dodatkowym atutem jest widok z okien, z których możemy zobaczyć panoramę Szczecina – od terenów portowych, przez dworzec i “Szczecińską Wenecję” aż po Pomorzany.

Sports Factory

Wśród wielu klientów klubu panuje przekonanie, że jest to miejsce, do którego przychodzi się przede wszystkim poćwiczyć w miłej atmosferze, a nie dla lansu. Nie ma znaczenia marka ubrania, wielkość bicepsa czy kolor opalenizny. Ludzie przeważnie mówią sobie “cześć”, rozmawiają, pomagają sobie, udzielają rad osobom o mniejszym stopniu zaawansowania… atmosfera jest typowo “koleżeńska”.

Po skończonych ćwiczeniach można odświeżyć się pod prysznicem w łazience o dość ciekawym wystroju. W męskiej dominuje połączenie bieli i czerni, w damskiej – czerwień. Szatnie z szafkami zamykanymi na klucz są przestronne, również urządzone w stylu nawiązującym do historii budynku.

Sports Factory

Sports Factory

Ważną cechą Sports Factory jest to, że nie musimy podpisywać żadnych umów, które później trudno rozwiązać. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z jednorazowej wizyty, kupić karnet na 4, 8 lub 12 wejść w miesiącu lub zaopatrzyć się w karnet open, z którego możemy korzystać dowolną ilość razy.

Sports Factory

Dodatkowo, poza siłownią można skorzystać tutaj z kilku innych, nie tylko “sportowych” atrakcji – zagrać w squasha lub tenisa stołowego, wziąć udział w zorganizowanych zajęciach, a także zrelaksować się w saunie infrared, skorzystać z rollmasażu i platformy wibracyjnej, poprawić opaleniznę w solarium, a w szkole tańca Dance Factory udoskonalić swoje umiejętności taneczne.

Na koniec ocena: na pięć możliwych punktów – mocne cztery i pół. Pozostałe pół na zachętę do dalszego działania i owocnego rozwoju.

Strona internetowa klubu: http://sportsfactory.pl/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz