Strefa Tempo 30 i skrzyżowania równorzędne planowane na Turzynie – kierowcy przerażeni…

TurzynWzorem większości europejskich (i także w coraz większym wymiarze polskich) miast, w Szczecinie planowane są zmiany organizacji ruchu polegające na ograniczeniu prędkości na lokalnych ulicach w centrum oraz wprowadzeniu skrzyżowań równorzędnych. Na kierowców padł blady strach.

Według doniesień Radia Szczecin, zmiany planowane są w północnej części, w kwartale ograniczonym ulicami Krzywoustego, Bohaterów Warszawy, Piastów i Mickiewicza. Ulice takie jak m.in. Pocztowa, Ściegiennego czy Chodkiewicza, które mają m.in. zostać objęte strefą “tempo 30” są gęsto zabudowane kamienicami, ruch samochodowy na nich jest raczej niewielki i raczej służą one jako dojazd do posesji i miejsce do zaparkowania, więc tak naprawdę – wbrew wszelkim obawom – niewiele się zmieni. Zmiany mają nastąpić stopniowo – cały proces ma zająć co najmniej kilka miesięcy.

Wielu kierowców neguje pomysł wprowadzenia strefy “tempo 30”. Dlaczego? Poruszanie się na skrzyżowaniu równorzędnym, gdzie obowiązuje “zasada prawej ręki” to wyzwanie, które przekracza umiejętności wielu z nich. Wystarczy wybrać się czasem na skrzyżowanie ulic Sowińskiego i Kusocińskiego, gdzie obowiązują takie właśnie zasady – często dochodzi tam do dziwnych sytuacji, gdy dojeżdżający do skrzyżowania nie mają zielonego pojęcia jak się zachować, a nierzadko wpadają w panikę. Innym “problemem” jest ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. No bo przecież jak można jechać samochodem niewiele szybciej niż rowerem i nie wolno “depnąć”? Dla niektórych poruszanie się z dozwoloną prędkością to często synonim obciachu i ujma na honorze…

Tempo 30 - komentarze

Turzyn

Turzyn

fot. Paweł Weręgowski 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz