W Szczecinie powstaje galeria społeczna – każdy może pomóc w jej stworzeniu!

Galeria K4

Industrialne klimaty. Filiżanka kawy lub herbaty, albo lampka wina w towarzystwie ciekawych ludzi. Czasem jakaś partyjka gry planszowej. W tle muzyka z winyla. W powietrzu wi-fi umożliwiające kontakt ze światem. Dookoła sztuka – fotografie, rzeźby, obrazy… Obrazek żywcem wzięty z Berlina. Fajnie byłoby mieć takie miejsce w Szczecinie…

Ale okazuje się, że takie miejsce będziemy mieli już wkrótce – i to w samym centrum miasta, przy ulicy Kolumba. Już wkrótce w tym miejscu powstanie Galeria K4. Ma to być jednak galeria, która będzie różnić się od innych. Będzie tam można nie tylko obejrzeć obrazy, fotografie, rzeźbę czy ceramikę, ale także usiąść i zrelaksować się przy książkach, grach planszowych, dźwiękach muzyki z winyli oraz za darmo napić się kawy lub herbaty, a nawet zjeść ciastko. Dodatkowo galeria będzie funkcjonować pod jednym dachem z nowym escape roomem.

Tworzona przez Stowarzyszenie Kultury i Integracji “in tractU” Galeria K4 z założenia jest galerią społeczną, czyli mogą tworzyć ją wszyscy. Obecnie, na etapie powstawania, bardzo istotne jest wsparcie finansowe, które umożliwi urządzenie wnętrz, w których trwają właśnie intensywne prace budowlane. Każdy może dołożyć swoją “cegiełkę” za pośrednictwem serwisu Wspieram.to – zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia: mebli, ekspresu do kawy, oświetlenia i ogrzewania. Więcej szczegółów: https://wspieram.to/projekt/4849/galeria-k4.

Otwarcie Galerii K4 oraz escape roomu planowane jest już niedługo, bo podczas wakacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz