Otwarcie Ogrodu Społecznego na Łasztowni

Ogród Społeczny na Łasztowni

Jeszcze niedawno był tam piach, gruz i chwasty, przez ostatnie tygodnie trwały tam intensywne prace porządkowe i ogrodnicze, a już w najbliższy weekend wielkie otwarcie Ogrodu Społecznego przy ulicy Wendy na Łasztowni.

Niezagospodarowany fragment działki przy Starej Rzeźni należy do firmy CSL Spedition Interationale i został udostępniony pomysłodawcom ogrodu społecznego – inicjatywy, która ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców Szczecina wokół miejsca, które przeżywa swoją drugą młodość. Ideą ogrodu społecznego jest miejsce, gdzie każdy może przyjść, zaopiekować się roślinną rabatą, skorzystać z pakietu zajęć warsztatowych z zakresu szeroko rozumianej ekologii lub po prostu odpocząć w strefie relaksu z pięknym widokiem na Odrę i Wały Chrobrego.

Ogród Społeczny na Łasztowni

Organizatorzy zapraszają w dniach 13 i 14 czerwca, podczas finału Regat Bałtyckich, do wspólnego sadzenia roślin. Można przyjść z własnymi sadzonkami, a także posadzić te, które będą dostępne na miejscu. W trakcie wydarzenia będzie można skosztować przekąsek przygotowanych przez “Otwarte Klatki” oraz obejrzeć wystawę “Kolekcje opowieści”.

Początek o godz. 12.00.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/695426873902240/

Ogród Społeczny na Łasztowni 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz