Wielka fiesta muzyki latynoamerykańskiej w Szczecinie

Wspólne Brzmienia

W dniach 19-28 czerwca odbędzie się w naszym mieście festiwal “Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & The Latino Project”, który będzie kontynuacją ubiegłorocznego wydarzenia w ramach cyklu “Wspólne brzmienia”, w którym dominowały klimaty jazzowe, a wśród wykonawców znalazł się m.in. Kuba Badach.

W tym roku organizatorzy stawiają na latynoskie rytmy. W czasie festiwalu odbędą się dwa główne koncerty: inauguracja 20 czerwca w kościele św. Piotra i Pawła, koncert finałowy w Filharmonii oraz szereg koncertów towarzyszących, m.in. na Różance i w katedrze.

Festiwal “The Latino Project” to cykl koncertów zaproszonych gości oraz Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie w różnych instytucjach kulturalnych miasta i regionu, połączonych z towarzyszącymi im imprezami promującymi kulturę krajów Ameryki Łacińskiej. W programie spotkań znajdą się nie tylko utwory chóralne, łączące muzykę kultury polskiej i latynoskiej, ale także znane przeboje latynoskie w oryginalnych opracowaniach. Będą one skupiać się na muzyce wokalnej i instrumentalnej, oraz na tańcu i choreografii.

Celem wydarzenia jest dotarcie do grona odbiorców poszukujących niecodziennych doznań artystycznych. W ramach tegorocznego “The Latino Project” zostanie zaprezentowany szeroki wachlarz kompozycji polskich, zagranicznych, rozrywkowych, a przede wszystkim energetyczne, egzotyczne utwory w wykonaniu wspaniałych artystów wywodzących się z Ameryki Łacińskiej i Południowej.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie festiwalu: http://chor.am.szczecin.pl/latinoproject. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz