W Szczecinie pracownicy wybiegają z biur

Michał Wojtalewicz - Unizeto Technologies SASzczecin to miasto dla aktywnych. Każdy, kto chce uprawiać sport, znajdzie coś dla siebie – do wyboru jest wiele imprez ruchowych. Naszego miasta nie omija też popularny już w Polsce wśród pracowników trend podejmowania przez nich aktywności fizycznej. Coraz więcej z nich dostrzega korzyści z ruchu. Ochrona przed chorobami kręgosłupa i innymi przypadłościami, wynikającymi ze spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej, to tylko jedne z nich. Sport uczy ich wiary w siebie i swoje możliwości, pokonywania barier, wytrzymałości psychicznej, motywacji i dążenia do realizacji celów – umiejętności niezbędnych w miejscu pracy. Pozwala też zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

Niektórzy szczecińscy pracodawcy dostrzegają potencjał aktywizacji sportowej pracowników i ich w tym wspierają. Przykładem na to jest NCDC Business Race – firmowa sztafeta biegowa. Wydarzenie cieszy się sporą popularnością – już 23 maja w Parku Kasprowicza wystartuje ponad 100 drużyn, które wystawiły szczecińskie firmy różnej wielkości i wielu branż. Każda z nich pokona 16 km (jedna osoba – 4 km).

O udziale w sztafecie rozmawialiśmy z jednym z uczestników NCDC Business Race, Michałem Wojtalewiczem – programistą w dziale Research & Development Unizeto Technologies SA:

Bierzesz udział w biegu NCDC Business Race, który odbędzie się 23 maja 2015 w Parku Kasprowicza. Co to za bieg? Czym się różni od innych biegowych zmagań?

NCDC Business Race jest połączeniem biegu na dłuższym dystansie i sztafety. Przeznaczony jest dla pracowników firm z różnych branż. Tym się różni od innych rywalizacji, że oprócz indywidualnych osiągów zawodników, liczy się w niej także współpraca zespołowa.

Podobnie jak w miejscu pracy.

Dokładnie tak. Każdy projekt, nad którym pracujemy w firmie, uda się zrealizować tylko wtedy, jeśli różniące się od siebie jednostki, wnoszące swój zapał i wiedzę, będą ze sobą współpracować.

Czego potrzeba, aby wziąć udział w biegu?

Głównym warunkiem wzięcia udziału w biegu są dobre chęci i zebranie czteroosobowego zespołu. Jedną firmę może reprezentować kilka drużyn.

Jaki dystans trzeba pokonać podczas sztafety?

Każdy z zawodników musi przebiec 4 km, a więc jedna drużyna pokona łącznie 16 km.

Jak Ty przygotowujesz się do biegu?

Zazwyczaj mój trening podzielony jest na część siłową – realizowaną głównie na siłowni – oraz sesje biegowe. Do biegu NCDC Business Race przygotowuję się ćwicząc biegi interwałowe, by poprawić swój czas na dystansie 4 km.

Czym dokładnie zajmujesz się w pracy?

Jestem programistą. W pracy zajmuję się tworzeniem MobInfoSec – mobilnego urządzenia do ochrony informacji niejawnej na platformie Android – w dziale Research & Development Unizeto Technologies. Dzięki naszemu zespołowi nasze rozwiązanie zdobyło w tamtym roku srebrny medal na Międzynarodowych Targach Wynalazczości.

Jaki jest cel Twojego udziału w sztafecie?

Przede wszystkim dobra zabawa. Chciałbym także osiągnąć wraz ze swoim zespołem – Uni 1 – możliwie jak najlepszy wynik.

Do czego potrzebny jest Tobie sport/ruch?

Uwielbiam spędzać swój wolny czas aktywnie. Sport sprawia mi ogromną przyjemność, ale także pomaga kształtować charakter.

Czy mógłbyś dać jakieś rady osobom, które 8 godzin w pracy spędzają przy biurku?

Przede wszystkim warto ruszać się 2-3 razy w tygodniu. Może to być bieganie – na początku nie będą to długie dystanse, ale od czegoś trzeba zacząć – basen, siłownia, jazda na rowerze bądź jakakolwiek gra zespołowa. A kiedy uprawiamy sport, czyli robimy coś dobrego dla naszego ciała, to warto zadbać o coś dla ducha
i zdrową i zbilansowaną dietę. Dzięki niej szybciej poprawimy swoje wyniki sportowe.

Czego Ci życzyć?

Oczywiście wygranej w klasyfikacji drużyn!

Michał Wojtalewicz - Unizeto Technologies SA

NCDC Business Race

Więcej o NCDC Business Race: www.ncdcbusinessrace.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz