Szczecińscy informatycy pomogą choremu Tymkowi

Informatycy na Rowery

Szczecińscy informatycy po raz piąty przejadą na rowerach setki kilometrów aby pomóc choremu dziecku. Wyruszą w trasę już w najbliższą środę.

Jest to już piąta edycja rajdu „Informatycy na Rowerach”, którego celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Pracownicy szczecińskiej branży IT od 5 lat walczą ze stereotypem informatyka, pokazując, że wysiłek fizyczny nie jest im obcy. W tym roku wyruszają w trasę aby zebrać pieniądze na leczenie Tymoteusza Szulskiego-Żak, który cierpi na poważną wadę serca.

Czteroletni Tymek od urodzenia ma dwie poważne wady wrodzone. Jego serce ma problem z pompowaniem krwi, a komory są poważnie uszkodzone. Zaraz po urodzeniu Tymoteusz musiał przejść kosztowną operację w Łodzi, a teraz aby móc normalnie funkcjonować  musi regularnie poddawać się specjalistycznemu leczeniu, które jest bardzo drogie. Na kilka pierwszych operacji potrzebne jest aż 5000 zł. Rodzice zgłosili się więc do Rafała Źróbeckiego – pomysłodawcy i organizatora akcji „Informatycy na Rowery”.

Przebieg trasy, w którą informatycy wyruszą 20 maja, kształtuje się następująco:
1. Kristofovo – Przewóz, ok. 120 km
2. Przewóz – Gubin, ok. 80 km
3. Gubin – Kostrzyn, 120 km
4. Kostrzyn – Szczecin, 150 – 170 km w zależności od wyboru trasy

Bieżące informacje związane z wyjazdem można znaleźć na stronie wydarzernia: https://www.facebook.com/events/419357891522820/

Jak pomóc Tymoteuszowi?

Organizatorzy akcji wciąż poszukują sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć finansowo inicjatywę, przekazując pieniądze bezpośrednio dla chłopca, m.in na portalu siepomaga.pl po adresem: https://www.siepomaga.pl/r/informatycynarower2015

Więcej informacji o Tymku i jego zdrowiu znaleźć można na stronie: https://www.siepomaga.pl/tymek

 

Zdjęcia: mat. organizatora 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz