Szmaty z busa, czyli rock’n’roll na 4 kółkach

Szmaty - koncertJak często można zobaczyć koncert prosto z paki busa? Już wkrótce będzie ku temu okazja. W piątek 15 maja, w ramach cyklu koncertowego Tego Słucham, na Łące Kany zagra świnoujsko-szczeciński zespół Szmaty.

W 3/4 Szmaty to muzycy ze Świnoujścia, cała reszta pochodzi ze Szczecina – precyzuje sam zespół. To projekt muzyków związanych ze świnoujskim Ludojadem, grupą tak zwariowaną i eklektyczną, jak tylko można sobie wyobrazić. W Szmatach spotkali się by pograć bardziej jednorodną muzykę – psychodelicznego, improwizowanego rockendrola. Nie porzucają przy tym swojego ironicznego poczucia humoru.

Zespół ma już na swoim koncercie sporo koncertów, m.in. na Festiwalu Fląder w Gdańsku, gdzie również wystąpił ze swojego busa, wzbudzając duże zainteresowanie. W grudniu 2014 roku ukazał się ich pierwszy album, zatytułowany po prostu „Szmaty”. Krążek zawiera 11 premierowych utworów. Znajdziemy pośród nich typowo rockowe, transowe kompozycje, jak i elementy noise rocka, punka, czy nawet jazzu. Można się doszukać także wpływów trójmiejskiej sceny gitarowej. Koncertowy set pozostaje jednak wielką niewiadomą – Szmaty uwielbiają improwizację i o tym, w którym kierunku podąży występ decydują czynniki bliżej nieokreślone.

Więcej o zespole: https://www.facebook.com/pages/Szmaty/183191451785989

Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu koncertowego Tego Słucham, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl we współpracy z Piwnicą Kany.

Szmaty z busa
Piątek 15 maja 2015 r., godz. 21.30
Łąka Kany, pl. Św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin
Wstęp wolny

Szmaty - koncert

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz