Hotel Dana w czerwcu, Hanza Tower… później

Hotel Dana

Hotel w miejscu dawnych zakładów odzieżowych jest już prawie gotowy, trwają prace wykończeniowe, otwarcie ma nastąpić już pod koniec czerwca. Wciąż jednak nie ma konkretnych informacji w sprawie 28-kondygnacyjnego wieżowca, którego budowa została wstrzymana.

Według doniesień szczecińskich mediów, w hotelu zostało już niewiele do zrobienia, trwają prace związane z wystrojem wnętrz, zatrudniono już większość pracowników i trwa odliczanie dni do otwarcia, które według zapewnień inwestora, ma nastąpić pod koniec czerwca. Postęp widać gołym okiem – zabytkowy budynek prawie odzyskał już dawny blask, przynajmniej z zewnątrz.

Mniej optymistycznie wygląda jednak bardziej spektakularna inwestycja, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu. Na ciągnącej się już od kilku lat budowie postępów nie widać, do tej pory wybudowano tylko część podziemną, po czym wstrzymano prace. według zapowiedzi inwestora, Hanza Tower, chociaż określana jest mianem “priorytetowej inwestycji na Pomorzu”, to jej budowa ma być kontynuowana “w drugiej kolejności”, czyli tak naprawdę nie wiadomo kiedy. Podobne zapowiedzi ze strony J.W. Construction słyszymy od co najmniej dwóch lat, a na placu budowy panuje głucha cisza.

W hotelu Dana ma znaleźć się 100 pokoi, w tym 19 o podwyższonym standardzie, a także apartament prezydencki. W podziemiu znajdować się będą pomieszczenia konferencyjne, klub oraz mini spa.

Natomiast Hanza Tower ma być wizytówką Szczecina, najwyższym budynkiem w mieście, w którym mieścić się będą biura, centrum konferencyjne, hotel oraz lokale handlowe i gastronomiczne. Na razie z tej inwestycji zrealizowano część podziemną, w której znajdzie się parking o powierzchni blisko 14 tysięcy metrów kwadratowych, po czym budowę wstrzymano. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz