Kiedy i gdzie w Szczecinie powstanie trójwymiarowy mural?

graffiti_13muz_03

Artystyczne murale zazwyczaj budzą zainteresowanie wśród mieszkańców miasta jak i turystów. I chociaż w Szczecinie możemy znaleźć ich dość sporo, pojawiła się idea, aby w centrum miasta pojawił się jeszcze jeden, jednak nieco inny niż dotychczasowe, bo… trójwymiarowy.

Z taką formą sztuki można spotkać się w wielu miastach Europy. Podobne dzieła powstały także w Szczecinie, m.in. w marcu 2012 roku, na pl. Żołnierza, na chodniku przed siedzibą 13 Muz pojawił się trójwymiarowy mural, który wzbudził ogromny zachwyt wśród szczecinian. Była to jednak instalacja tymczasowa, która zniknęła po kilku tygodniach.

Teraz, dzięki działaniom stowarzyszenia Twój Pomysł, pojawiła się idea, aby w naszym mieście powstało podobne dzieło – tym razem na stałe, które mogłoby ożywić fragment przestrzeni miejskiej, stać się punktem spotkań mieszkańców i atrakcją turystyczną dla przyjezdnych.

Wśród propozycji na miejsce, w którym taki przestrzenny mural mógłby powstać, znalazło się m.in. przejście podziemne na al. Wyzwolenia. Jednak mogłoby to być zupełnie inne miejsce, np. fragment placu z ławeczką, z której widok na grafikę gwarantowałby stuprocentowy efekt 3D.

O pomyśle można przeczytać na stronie: https://civilhub.org/szczecin-pl/ideas/trojwymiarowy-mural-w-szczecinie/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/947226951975922/. Tam można również zgłaszać swoje propozycje dotyczące lokalizacji muralu. Kiedy propozycja doczeka się realizacji i w jakim miejscu pojawi się takie dzieło, jeszcze dokładnie nie wiadomo. Wszystko zależy od szczecińskiego magistratu i dobrej woli urzędników. A pomysł jest naprawdę warty zainteresowania, dlatego dobrze byłoby, gdyby stało się to jak najszybciej. Miejsc nie brakuje… aleja kwiatowa, bulwary, Łasztownia, a także liczne szczecińskie skwery i parki – można wymieniać w nieskończoność.

Poniżej kilka przykładów ze świata:

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Takie one trójwymiarowe jak ja ksiundz 🙂
    One są PERSPEKTYWICZNE!

Dodaj komentarz