Nowe drogowskazy… z mankamentami

Nowe drogowskazy - al. Piastów

Na ulicach Szczecina pojawiły się nowe znaki informacyjne dla kierowców, wskazujące drogę m.in. do zabytków i obiektów użyteczności publicznej.

Nowe drogowskazy - Nabrzeże Wieleckie

Montaż tablic sfinansował Urząd Marszałkowski. Podobne można spotkać już w innych miejscowościach naszego regionu, m.in. w Starym Drawsku i Szczecinku.

Nowe drogowskazy niewątpliwie ułatwią poruszanie się po mieście, zwłaszcza przyjezdnym. Jest jednak z nimi kilka problemów. Jeden z nich, znajdujący się na al. Piastów, przed skrzyżowaniem z ul. Ku Słońcu ustawiono na środku chodnika, utrudniając przemieszczanie się pieszym i rowerzystom (w tym miejscu ruch rowerowy na chodniku jest dozwolony) i poruszanie się slalomem pomiędzy znajdującymi się tutaj słupami.

Nowe drogowskazy - al. Piastów

Kolejny, znajdujący się również na al. Piastów, przed skrzyżowaniem z ul. Narutowicza stanął w miejscu, które uniemożliwia jego odczytanie. Zasłania go rosnące na pasie zieleni drzewo.

Nowe drogowskazy - al. Piastów

Natomiast na drogowskazie znajdującym się na Nabrzeżu Wieleckim znajduje się tablica wskazująca drogę na Starówkę, a jedyną “Starówką”, którą mamy w Szczecinie jest nabrzeże znajdujące się na Łasztowni. Oficjalna nazwa miejsca wskazywanego przez znak to Stare Miasto.

Nowe drogowskazy - Nabrzeże Wieleckie

W najbliższym czasie w województwie mają pojawić się jeszcze 33 plansze, na których w trzech językach będą opisane najważniejsze atrakcje turystyczne dla danej miejscowości. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz