Deptak… gwiazd?

Deptak Bogusława

Deptak Bogusława, czyli szczecińska namiastka strefy pieszej, kojarzy się przede wszystkim z gastronomią. Zdecydowaną większość stanowią tutaj lokale gastronomiczne i rozrywkowe. Brakuje tutaj jednak elementu, który mógłby stać się atrakcją turystyczną i wizytówką tego miejsca. Niedziałająca fontanna i stylizowany zegar nie są obiektami, które mogłyby przyciągnąć turystów. Problem został zauważony przez jednego ze szczecińskich radnych, który ma pewną propozycję…

Michał Wilkocki, radny z klubu Bezpartyjnych, wystosował w tej sprawie interpelację, w której zasugerował, iż deptak Bogusława mógłby stać się szczecińską “promenadą gwiazd” – na wzór tej w Międzyzdrojach, gdzie znane osoby ze świata kultury zostawiają odciski swoich dłoni. Szczecin miałby odróżniać się tym, że zamiast odcisków dłoni, w nawierzchni deptaku mogłyby pojawić się odciski… stóp.

“Proszę o informację czy technicznie istnieje możliwość wpasowania w powierzchnię Deptaku Bogusława płyt z odciskami dłoni lub stóp osobistości, które Miasto Szczecin chciałoby szczególnie uhonorować? Jednocześnie proszę o informację czy Wydział Kultury jest w stanie wskazać tego typu osoby. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w Międzyzdrojach tj. “Promenada gwiazd w Międzyzdrojach” , na której są umieszczane odciski dłoni. W związku z tym, że Deptak Bogusława jest strefą pieszą w Szczecinie mogłaby powstać aleja z odciskami stóp. Wprowadzone rozwiązanie zwiększyło by atrakcyjność turystyczną naszego miasta i ożywiło Deptak Bogusława. Proszę o opinię na temat mojego pomysłu.”

Interpelacja znajduje się pod adresem: http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_11201.asp?soid=E4CB25EF328445A2B066EAF91C9C0C9D.

Czy deptak Bogusława to dobre miejsce na szczecińską "promenadę gwiazd"?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz