Nowy Browar Szczecin już otwarty dla gości

Nowy Browar Szczecin

W zabytkowej kamienicy przy ul. Partyzantów, znanej jako dawny Dom Kultury Kolejarza, powstaje prawdziwe zagłębie gastronomiczno-rozrywkowe. Do znajdujących się tutaj popularnych lokali Rocker i Lulu Club, właśnie dołączył Nowy Browar Szczecin, który otworzył drzwi dla klientów we wtorek w samo południe.

Nowy Browar Szczecin to już trzeci, po Starej Komendzie i otwartym niedawno Wyszaku, lokal, w którym będzie można skosztować piwa warzonego na miejscu – w pięciu rodzajach: pils, ciemny i jasny lager, pszeniczne oraz koźlak, a także piwa sezonowe. Ponadto będzie można zjeść tutaj dania kuchni polskiej i niemieckiej – idealnie komponującej się ze złocistym napojem, a w nowej sali koncertowej posłuchać muzyki na żywo.

Na miejscu wciąż trwają prace wykończeniowe. Nie przeszkodziło to jednak w otwarciu drzwi lokalu dla klientów. Codziennie od godziny 9.00 można tutaj przyjść, zjeść śniadanie lub obiad, a także napić się świeżo warzonego piwa. Ceny są bardzo przystępne – półlitrowy kufel piwa kosztuje 6,90 zł, kwaśnica – 7,50 zł, a bigos staropolski – 9 złotych.

Nowy Browar Szczecin

Nowy Browar Szczecin

Budynek przy ul. Partyzantów 2, projektu A. Bachsteina powstał w 1853 roku. Swoją siedzibę miała tutaj loża masońska, a od 1933 roku, gdy w Niemczech zlikwidowano wolnomularstwo – kasyno Landwehry, gospoda i skład win oraz rozlewnia likierów Hermann Bohlke.

Po wojnie kamienica stała się siedzibą Domu Kultury Kolejarza, w roku 2010 trafiła w ręce spółki Hoker i została poddana gruntownej modernizacji, podczas której  m.in. odnowiono elewację, wyremontowano wnętrza, zagospodarowano niewielki dziedziniec i przywrócono historyczny układ wejścia przebudowanego w latach 50. XX wieku.

Nowy Browar Szczecin

Nowy Browar Szczecin

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Czesc widze ze chyba nie zarabiasz na swoim blogu.
    Mozesz połączyć swoja pasje z zarobkiem. Szkoda
    marnowac ruchu na blogu. Jest metoda zeby wyciągnąć dodatkowo ladną sumkę,
    wpisz sobie w google; jak zarobić na blogu drugą
    wypłatę

Dodaj komentarz