Był neon, nie ma neonu. Internauci chcą jego powrotu

Neon Kuriera Szczecińskiego

Neon to jedna z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejsza forma reklamy zewnętrznej. Kolorowe neony były kiedyś wszechobecne na szczecińskich ulicach, obecnie można je dosłownie policzyć na palcach, a ich miejsce zajęły w większości migające LEDowe ekrany i pstrokate szyldy. Ostatnio szczecinianie zauważyli, że z pejzażu miasta zniknął jeden z ostatnich charakterystycznych neonów, znajdujący się na dachu redakcji “Kuriera Szczecińskiego”.

Tajemnicze zniknięcie sympatycznego kuriera z plikiem gazet zostało szybko zauważone przez szczecinian. Na Facebooku powstało nawet wydarzenie skupiający wszystkich, którym nie jest obojętny los tego charakterystycznego neonu – jednego z ostatnich w naszym mieście. Można dołączyć do niego, wchodząc na adres: https://www.facebook.com/events/368214920042383/.

Na dachu redakcji pozostały jedynie rusztowania. Czy one też wkrótce znikną, czy może zawiśnie na nich odnowiony stary neon, a może nowy – wykonany zgodnie ze sztuką i dobrym smakiem? A może redakcja ulegnie panującej ostatnio “modzie” i na jej dachu pojawi się wykonany najtańszym kosztem zwykły banner? Tego na razie nie wiadomo. Inicjatorzy wydarzenia próbowali uzyskać informacje o losie neonu u samego źródła, czyli w redakcji gazety, jednak nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

Wystarczy jedynie mieć nadzieję, że gazeta z takim stażem (wydawana od 1945 roku) i tradycjami jak “Kurier Szczeciński” nie pozwoli sobie na żadną tandetę i już wkrótce “nowy-stary” wesoły gazeciarz ponownie będzie witał wszystkich wjeżdżających do centrum miasta. Czekamy na rozwój sytuacji.

Neon Kuriera Szczecińskiego 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz