Subtelność i dzika energia czyli Asia i Koty oraz Snowid w Domku Grabarza

Asia i Koty & Snowid

Subtelność i brutalność – tak różne siły spotkają się w kolejnej odsłonie cyklu koncertowego Tego Słucham. 10 kwietnia w Domku Grabarza wystąpią dwa projekty: Asia i Koty oraz Snowid.

Subtelność

Na imię jej Asia. Asia i Koty. To solowy projekt Asi Bielawskiej (do niedawna Kuźmy), która akompaniując sobie na gitarze lub na pianinie śpiewa piękne i niezwykle smutne piosenki. Jej przejmujący głos i pełne emocji interpretacje nasuwają skojarzenia z takimi artystkami jak PJ Harvey, Tori Amos czy Cat Power. Wokalistka wciela się w rolę singer/songwritera, przywołując skojarzenia ze złotymi latami 60’.

Hipnotyzujące piosenki Asi często opierają się zaledwie na kilku prostych akordach. Wystarczy jednak, by Asia zaczęła śpiewać, a akompaniament (a w zasadzie całe otoczenie) przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Asia i Koty to muzyka skrajnie introwertyczna. Nie flirtuje z publicznością, nie kokietuje słuchaczy. Samoistnieje we własnym wszechświecie, do którego trzeba się wybrać osobiście.

nasiono.net/asiaikoty
http://www.facebook.com/asiaikoty

Brutalność

Drugim z artystów będzie pochodzący z Krakowa Snowid. To duet, który podbija serca publiczności, gdziekolwiek się pojawi. Stał się głównym odkryciem ostatniej edycji Space Festiwalu w Gdańsku. To elektro-punk podszyty pogańskością. Twarda elektronika i wykrzykiwane punkowe teksty. Wyglądający niczym wiking Snowid występuje topless, często umazany błotem. Stojący za konsoletą Dj Grzyb (TAK, TAK, DJ Grzyb) zawsze wyposażony jest za to w olbrzymią świecącą maskę… grzyba.

Jak deklaruje duet, głównym celem  ich występów jest wyciągnięcie z ludzi pierwotnych instynktów oraz wprowadzenie ich w międzygwiezdny trans. Do tej pory ukazały się trzy albumy udostępnione w sieci. Na początku kwietnia ukazał się debiutancki longplay Snowida zatytułowany „Legenda”. Materiał, który znalazł się na krążku usłyszymy na koncertacie. Skład zespołu: Snowid – Wszechwiedza, Głos Lasu; DJ Grzyb – Katalizator Kosmicznej Mocy.

http://www.facebook.com/MuzykaSnowida
http://snowid.bandcamp.com/

Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertowego Tego Słucham organizowanego przez TegoSlucham.pl i Klub Storrady. Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/750521341731273/. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz