Druga edycja Music Encounter Event z legendą muzyki niezależnej

Music Encounter EventDruga edycja Music Encounter Event będzie odbiegała formą i rozmachem od tej, która odbyła się w styczniu. Wydarzenie będzie trwało nie jeden, ale dwa dni i przekroczy granice Szczecina! 17 kwietnia fani muzyki alternatywnej spotkają się w szczecińskim Alter Ego, natomiast dzień później – w warszawskiej Progresji. Gwiazdą wydarzenia będzie legenda muzyki alternatywnej – kanadyjski zespół synthpopowy Psyche.
Music Encounter Event - Psyche

“Ich majestatyczne motywy malują niebo, a wszystko co pozostało dla nas to wygodnie się oprzeć i docenić widok” – tak pisał o nich angielski magazyn “Sounds” w 1986 roku. Psyche jest najbardziej znanym kanadyjskim    Dark-Synthpopowym projektem. Pionierzy electro-pop’u, którzy ukazują swój dramatyczno-liryczny styl z lekką nutą atmosfery gotyku i podstępnym automat perkusyjnym od ponad 30 lat. Wytrwała legenda muzyki niezależnej. Ich twórczość charakteryzują motywy zimnego industrialu, poprzez gorący synthpop, dancefloor minimal, dark wave i wiele więcej… Najlepiej znani za swoje hity “Unveiling The Secret”, “Eternal”, “Misery”, “Sanctuary”, “15 Minutes” i ich sławny mix utworu Q Lazzarus’a “Goodbye Horses” (która stała się sławna dzięki pojawieniu się w sławnym filmie “Milczenie Owiec”). Do tej pory Psyche nagrał 11 albumów, kilka kompilacji i płytę DVD zatytułowaną “Imaginary Life”, która zawiera występy na żywo w zakresie od wczesnych lat 80 do 2005 roku.

Music Encounter Event - Modernmoon, OOXOO

W Szczecinie 17 kwietnia odpowiednią atmosferę wprowadzi wyjątkowo klimatyczny warszawski zespół Modernmoon, natomiast w trakcie afterparty zagra zespół OOXOO jako jako closing act. Before i afterparty poprowadzą Stay i Franz.

Bilety na szczecińską imprezę dostępne będą w cenie 25 zł

Music Encounter Event - NUN, Hot Rain

Uwieńczeniem drugiej edycji Music Encounter Event będzie koncert Psyche, który odbędzie się 18 kwietnia w warszawskiej Progresji. Zagrają tam także zespoły: NUN oraz szczecińska formacja Hot Rain ceniona za swoje romantyczne, a za razem pełne energii i nowoczesne brzmienie. Before i afterparty zapewni Endżi.

Music Encounter Event jest imprezą muzyczną, mającą na celu promowanie muzyki alternatywnej w Polsce. Głównym założeniem organizatorów wydarzenia jest przedstawienie różnych stylów muzycznych pochodnych od nurtu wave lat 80.

Music Encounter Event 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz