Premiera płyty dla samobójców… czyli Lobotomia w Domku Grabarza

Lobotomia

Szczeciński zespół Lobotomia po wielu latach wydaje długogrający album. Premiera płyty „Kołysanki dla samobójców” odbędzie się w piątek, 6 marca w Domku Grabarza, koncertem w ramach cyklu Tego Słucham.

Zaczynali w 2006 roku. Od tego czasu zespół nieustannie ewoluował, nie tylko pod względem personaliów, ale przede wszystkim w kwestii brzmienia. Dawne kompozycje to mroczna psychodelia, w której można było odnaleźć nawet elementy trip-hopu. Nie mylił się także autor określenia „psychopop”, bo mimo tego, że w muzyce Lobotomii sporo jest improwizacji, to ich utwory w większości mają piosenkowy charakter. W ostatnich latach grupa wzbogaciła instrumentarium o syntezatory oraz kosmicznie brzmiący vocoder. Obecnie można określać ich twórczość jako power rock, z wieloma naleciałościami – od punka po reggae, a przede wszystkim z typowym dla sceny trójmiejskiej alternatywnym sznytem. Nic dziwnego, że Lobotomia porównywana bywa do pochodzącej z Gdyni Apteki. Dziś Lobotomia to Marcin Biskupski (gitara, wokal), Paweł Sowa (bas), Grzegorz Łukaszewski (klawisze), Michał Buciarski (perkusja). Wizualizacje zapewni PuH.

Przez te wszystkie lata nie zmienił się za to teksty Lobotomii. Zawsze utrzymane w nastroju defetyzmu, dekadencji i destrukcji. Enigmatyczne liryki niezależnie od tego, czy akurat opisują fatalne zakończenie cyrkowego show, czy zawiłe stany emocjonalne, nieustannie emanują pesymizmem.

Płyta „Kołysanki dla samobójców” ukaże się w dniu koncertu. Zespół wydaje album własnym sumptem. Na krążku znajdzie się dziesięć utworów przekrojowo reprezentujących dorobek grupy.

Koncert premierowy będzie kolejną odsłoną cyklu koncertowego Tego Słucham organizowanego przez portal TegoSlucham.pl oraz Klub Storrady.

Lobotomia

Lobotomia w Domku Grabarza
6 marca 2015, godz. 21.00
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
Bilety 10 zł
Linki:
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/765767916825262
http://www.facebook.com/Banda.Lobotomia
http://lobotomia.bandcamp.com 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz