Rusza budowa Szczecin Odra Park… tym razem naprawdę?

Odra Park Szczecin

Już w ubiegłym roku pojawiły się pierwsze informacje o rozpoczęciu budowy Szczecin Odra Park nad Parnicą, po czym nastąpiła cisza. Być może tym razem będzie inaczej. Wiele wskazuje na to, że budowa kompleksu biurowo-hotelowego przy ul. Gdańskiej nareszcie stanie się faktem. Według ostatnich zapowiedzi, dwa z czterech budynków mają być gotowe już za dwa i pół roku, kolejne w ciągu następnych dwóch lat.

W pierwszym etapie, który ma być gotowy w trzecim kwartale 2017 roku ma powstać biurowiec oraz trzygwiazdkowy hotel ze 144 pokojami o powierzchni 6,5 tys. metrów kwadratowych. Dwa kolejne biurowce mają być oddane do użytku w 2018 i 2019 roku. Poza hotelem i biurami powstanie dwupoziomowy parking podziemny na 600 samochodów oraz lokale handlowo-usługowe. Całość zajmie powierzchnię 42,5 tys. metrów kwadratowych.

Z obecnych zabudowań, które zostały przeznaczone do rozbiórki, zachowany zostanie tylko “grzybek”, w którym kiedyś mieścił się sklep firmy Baltona. Będzie on pełnił funkcję punktu obsługi klienta.

Baltona

Inwestorem jest firma B Capital Partners z Barcelony. Za realizację projektu odpowiada BCG Szczecin – spółka powołana na potrzeby inwestycji. Projekt kompleksu wykonały dwa biura architektoniczne: TAG a+m z Hiszpanii i ATBL Adam Ligierko. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Koszt inwestycji to 250 milionów złotych.

Odra Park Szczecin 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz