Na zakupy do “Posejdona” jeszcze w tym roku?

Posejdon

Jest szansa, że jeszcze w tym roku, po kilku latach przerwy, będzie można wybrać się na zakupy do “Posejdona” przy Bramie Portowej. Tak przynajmniej zapewnia właściciel budynku na antenie Radia Szczecin.

Obecnym właścicielem budynku jest firma Calbud, znana m.in. z takich realizacji jak Kamienica Nova przy pl. Dziecka, czy Kamienica Vossa przy ul. Swarożyca. Plany są takie, aby po remoncie “Posejdona” do budynku powrócił handel. Spółce udało się znaleźć potencjalnych najemców na blisko 60 procent powierzchni handlowej dawnej Galerii Centrum.

W nowej części, która ma powstać na pustej działce obok zabytkowego gmachu, mają znaleźć się dwa hotele oraz część biurowa i apartamenty. Inwestycja ma być gotowa do 2018 roku.

Być może tym razem “Posejdon” będzie miał więcej szczęścia. Poprzedni właściciel miał wyremontować dawny dom towarowy i zabudować działkę obok. Termin minął w styczniu 2014 roku, a w tym miejscu nie zmieniło się nic. Dawny dom towarowy stał się największym nośnikiem reklamowym w Szczecinie, a nadzieje na nową inwestycję słabły z każdym miesiącem.

Kilka miesięcy temu nowym właścicielem nieruchomości została firma Calbud ze Szczecina. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz