Zatańczą przeciwko przemocy

One Billion Rising - Nazywam się Miliard

W sobotę, 14 lutego w centrum handlowym Galaxy odbędzie się kolejna edycja One Billion Rising – Nazywam się Miliard – największej na świecie masowej akcji społecznej przeciwko przemocy wobec kobiet.

Akcja została zapoczątkowana w Walentynki 2012 roku w odpowiedzi na przerażające statystyki. Jedna na trzy kobiety jest ofiarą przemocy. To w skali świata MILIARD.

14 lutego 2013 roku pierwszy raz świat zjednoczył się, chcąc zatrzymać tę falę przemocy. W 2014 roku brało w niej już udział ponad 200 krajów, a w Polsce 35 miast. W tym roku akcja zatacza jeszcze szersze kręgi – w Polsce akcja One Billion Rising – Nazywam się Miliard odbędzie się w 50 miastach.

Szczecin tańczy od początku. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem. Wspólny taniec wyzwala energię. W tym roku zwracamy uwagę na sprawę przemocy wobec kobiet niepełnosprawnych. Poza tańcem, organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego działania na rzecz bezpiecznego życia. Zastanówmy się, co możemy zrobić, by do aktów przemocy nie dochodziło. Nie zostawiajmy ofiar samych z tym problemem.

One Billion Rising – Nazywam się Miliard już 14 lutego 2015 r. w Galaxy. Tam o godzinie 14.00 rusza One Billion Rising w Szczecinie (m.in. wspólny taniec i pokazy samoobrony).

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/381046752072759/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz