Kreta i Malta w akwarelach Tadeusza Andrzeja Pateraka – wystawa w Cafe 22

Kreta i Malta w akwarelach Tadeusza Andrzeja Pateraka - wystawa w Cafe 22

Już od najbliższego czwartku, w Cafe 22 można podziwiać wystawę 20 akwarel autorstwa Tadeusza Andrzeja Pateraka – artysty pochodzącego z Ząbków k/Warszawy, aktualnie mieszkającego w Szczecinie.

Artysta ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego.

W roku 1966 przyjęty został do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo olejne o tematyce pejzażowej oraz portret. Wystawiał swoje prace zarówno na wystawach grupowych związku jak i indywidualnie, w kraju i za granicą.

Od 1990 r. maluje głównie w technice akwarelowej, technice dość trudnej, nie tolerującej przemalowań i większych poprawień. W czasie zwiedzania Europy przebywał dwukrotnie we Włoszech, gdzie zafascynował się światłem i urokiem miejscowego pejzażu. Owocem tej fascynacji jest cykl akwarel “Pod niebem Toskanii”, który wystawiał w 2005 r. w Europejskim Centrum Kultury i Biznesu “Dom Polski” w Berlinie, a w roku następnym w Szczecinie. Druga wystawa prac artysty w Szczecinie odbyła się w 2012r. w Galerii  ZPAP, był to cykl akwarel pt. “Impresje Włoskie”.

Obecna wystawa składa się z 20 prac malowanych akwarelami pt. „Kreta i Malta w akwarelach Tadeusza Andrzeja Pateraka”

Wernisaż odbędzie się 12 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz