Otwarcie hotelu “Dana” w czerwcu, na Hanza Tower jeszcze poczekamy

Hanza TowerW budynku u zbiegu al. Wyzwolenia i ul. Odzieżowej, czyli w dawnej siedzibie Zakładów Przemysłu Odzieżowego “Dana” trwają ostatnie prace wykończeniowe. W czerwcu ma tutaj zostać otwarty czterogwiazdkowy hotel o nazwie nawiązującej do historii obiektu.

Jednocześnie inwestor, czyli J.W. Construction, zapowiada wznowienie prac przy najbardziej oczekiwanej części inwestycji, czyli przy 100-metrowym wieżowcu Hanza Tower, którego budowa została wstrzymana w 2013 roku. W Hanza Tower, na powierzchni 55 tysięcy metrów kwadratowych mają powstać biura, centrum konferencyjne, sklepy oraz punkty gastronomiczne, a w części podziemnej, która została już wybudowana, ma znaleźć się ogromny parking o powierzchni prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych. Oby tym razem obietnice inwestora zostały zrealizowane…

W hotelu “Dana” goście będą mieli do dyspozycji 100 pokoi oraz apartament prezydencki. W części podziemnej mieścić się będą pomieszczenia konferencyjne, klub, a także mini spa z fitness i sauną. Otwarcie planowane jest na czerwiec 2015 roku.

Koszt rewitalizacji zabytkowego budynku, w którym przed wojną znajdował się dom towarowy, a po 1945 roku zakłady odzieżowe, to ponad 14 milionów złotych. Pieniądze na inwestycję pochodziły z pożyczki przyznanej w ramach inicjatywy Jessica. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz