Muzyczny powiew z Trójmiasta: Kiev Office w Domku Grabarza

Kiev Office

Jeden z najciekawszych zespołów trójmiejskiej alternatywy pojawi się w szczecińskim Domku Grabarza 23 stycznia w ramach kolejnej odsłony cyklu koncertowego Tego Słucham. Grupa promować będzie swój najnowszy album „Statek Matka”, a supportować ją będzie szczeciński band Charlie Monroe.

Kiev Office została założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (gitara, wokal). Od tego czasu nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów, o mocnym rytmicznym fundamencie. Trio, w którego skład wchodzą także Krzysztof Wroński (perkusja) i Joanna Kucharska  (bas), swobodnie porusza się pomiędzy psychodelicznym rockiem, post punkiem, gitarowym noise’em i shoegaze. Mają na swoim koncie ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą (m. in.  festiwale Jarocin, Open’er Festival, Węgorzewo).

Dotychczas wydali pięć płyt długogrających i każda z nich jest inna. Na „Jest Taka Opcja” penetrowali rejony melodyjnego indie rocka, w “Anton Globba”  składali hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej, łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją. Na “Zamenhofa” hołdowali radykalnemu lo-fi. W październiku 2014 roku ukazał się ich najnowszy album „Statek Matka”. Powracają na nim do swoich korzeni, do piosenek które nie zmienią świata, ale generują twórczą destrukcję. Jeśli Pixies śpiewaliby o legendach kaszubskich oraz ulubionych spacerowych miejscach Gdynian, brzmiałoby to właśnie tak.

http://www.facebook.com/kievoffice
http://kievoffice.bandcamp.com/album/statek-matka

Przed Kiev Office wystąpi szczecińska ekipa Charlie Monroe. Powstali w 2011 roku. To także trio. Inspirują się rockiem i funkiem lat 70. Na koncie mają dwie EPki. Pierwsza z nich nosi tytuł “Charlie Monroe”, druga została nagrana w Amsterdamie i zatytułowana jest „Made In Holland”. Kompozycje z obu wydawnictw będzie można usłyszeć na koncercie w Domku Grabarza.

http://www.facebook.com/charliemonroeband

Kiev Office + Charlie Monroe w Domku Grabarza
Piątek 23.01.2015, godz. 20.00
ul. Storrady 2, Szczecin
Bilety:  10 zł przedsprzedaż/15 zł na bramce
(bilety dostępne w Piwnicy Kany)

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1526637424274543 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz