Które miasto świeci się najładniej w Polsce? I czy jest to Szczecin?

Świeć się!

To już szósta edycja plebiscytu „Świeć się z ENERGĄ”, podczas której, podobnie jak w roku ubiegłym, ponad 100 miejscowości rywalizuje o tytuł świątecznej stolicy iluminacji. Rok temu Szczecin znalazł się na podium, zajmując drugie miejsce. Czy w tym roku powtórzymy ten sukces? Wszystko zależy od nas – internautów.

W pierwszym etapie tegorocznej odsłony konkursu głosować można na poszczególne miasta w danym regionie. Głosowanie w tym etapie trwa do 30 grudnia 2014 r. Finałowy etap Plebiscytu Miast rozpocznie się 2 stycznia 2015 r., a udział w nim wezmą te miejscowości, które uzyskają najwięcej głosów w danym regionie.

W regionalnym etapie konkursu zwycięskie miasto dostanie sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który będzie przekazany na cel charytatywny, a w ogólnopolskim finale wartość nagrody wzrośnie aż do 10 000 zł.

W tym roku internauci mogą oddawać swoje głosy na obu etapach konkursu korzystając z formularzy na serwisach mediów regionalnych lub poprzez aplikację na Facebooku. Każdy może również wesprzeć swoje miasto wysyłając SMS.

Obecnie Szczecin zajmuje pierwsze miejsce w regionie. Na nasze miasto oddanych zostało już ponad 900 głosów. Szczecin zdobył tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce w 2011 i w 2012 roku, a w 2013 uplasował się na drugim miejscu w rankingu.

“Świeć się z ENERGĄ” to konkurs, w którym wyróżnianie są świąteczne iluminacje miejskie i prywatne. Konkurs składa się z Plebiscytu Miast oraz konkursu fotograficznego dla osób indywidualnych. Spośród ponad 130 największych miejscowości wybierane jest 16 miast(po jednej z każdego województwa). Na końcu z finałowej grupy wyłaniane jest najładniej udekorowane miasto, które obok tytułu, otrzymuje sprzęt AGD do przekazania na wybrany przez siebie cel społeczny. Osoby głosujące w plebiscycie mogą również zdobyć cenne nagrody rzeczowe.  Od 2012 roku wybierane są także najlepiej oświetlone galerie handlowe.

Harmonogram Plebiscytu Miast i “Świeć się, Galerio”:

Etap regionalny:

Publikacja zdjęć i start głosowania 5 grudnia
Koniec głosowania 30 grudnia

Etap ogólnopolski:

Start głosowania 2 stycznia
Koniec głosowania 23 stycznia
Harmonogram Konkursu Fotograficznego:

Etap regionalny

Zgłoszenia do konkursu 5 grudnia
Start głosowania 12 grudnia
Koniec przyjmowania zgłoszeń 6 stycznia
Koniec głosowania 9 stycznia

Etap ogólnopolski

Start głosowania 13 stycznia
Koniec głosowania 23 stycznia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz