Muzyka i poezja w Domku Grabarza: duet Kopyt/Kowalski

Kopyt / Kowalski

Poezja w towarzystwie surowych, bluesowo-psychodelicznych i elektronicznych dźwięków – to esencja twórczości poznańskiego duetu Kopyt/Kowalski, który wystąpi w Domku Grabarza w sobotę 13 grudnia. Będzie to kolejna i jednocześnie ostatnia w tym roku odsłona cyklu koncertowego Tego Słucham.

Elektroakustyczny duet Kopyt/Kowalski tworzą Szczepan Kopyt, poeta i muzyk oraz Piotr Kowalski, perkusista i producent muzyczny. Kopyt za swoje książki poetyckie nominowany był m.in. do Literackiej Nagrody Gdyni i Paszportu Polityki. Muzyka stała się dla duetu znakomitym nośnikiem poetyckich tekstów. Te dwa pierwiastki – dźwięk i słowo – w twórczości zespołu są tak samo istotne, dlatego też swoje wydawnictwa nazywają płytomikami. Mają ich na koncie dwa. Zadebiutowali w 2011 r. płytomikiem pt.: „buch”, na którym w nowatorski sposób połączyli poezję z elektroniką. W 2013 roku światło dzienne ujrzał płytomik “kir”, który przyniósł zupełnie nowe, surowe, bluesowo-psychodeliczne kompozycje. – Widziałem ich na Offie i są lepsi na żywo niż z nagrania – zapewnia Bartek Chaciński z Polityki. – Krytyczne, antykapitalistyczne nastawienie zawarte w tekstach idealnie komponuje się z blues-rockowym zacięciem, które stanowi znakomite tło dla wokalu Kopyta. Oparte na muzycznie prostym charakterze piosenki zyskują ogrom energii oraz emanują silnym przekazem emocjonalnym – podkreśla portal PopUpMusic.

Kopyt/Kowalski to kolejny zespół, który po raz pierwszy odwiedzi Szczecin w ramach cyku koncertowego Tego Słucham, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl i Klub Storrady.

Kopyt/Kowalski w Domku Grabarza
Sobota 13 grudnia 2014 r., godz. 21.00
Domek Grabarza, ul. Storrady 2 (Szczecin)
Bilety: 10 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.facebook.com/events/746481055429013
Muzyka:

Informacje o zespole:
https://www.facebook.com/pages/Kopyt-Kowalski/124487654298767
http://kopytkowalski.bandcamp.com/

Konkurs

Do wygrania podwójna wejściówka na sobotni koncert. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem poniższego formularza do wtorku, 9 grudnia 2014 r., do godziny 12.00.

zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz