Stacja końcowa. Z wizytą na zamkniętym dworcu

Nieczynny dworzec Szczecin Główny

To już ostatnie chwile dworca Szczecin Główny, który został zamknięty ponad tydzień temu. Pusty hol, opustoszałe pomieszczenia po kasach biletowych – wszystko to tonące w półmroku robi niesamowite, niestety dość przygnębiające wrażenie.

Nowy dworzec ma być nowocześniejszy, ładniejszy i bardziej przyjazny dla pasażerów, przede wszystkim niepełnosprawnych, którzy dotychczas, z powodu licznych barier nie mogli czuć się tutaj komfortowo. Zmieni się również oferta handlowa i gastronomiczna, ponieważ powierzchnia w wyremontowanym budynku dworca będzie wynajmowana na zupełnie nowych warunkach.

Jedno jest pewne. Działające w tunelu bistro “Pod torami” i obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia “Pasztecik” przy ulicy Kolumba na pewno nie wrócą na dawne miejsce. Po modernizacji pojawią się tutaj nowi najemcy, na nowych zasadach. Kto będzie karmił podróżnych na nowym dworcu? Tego jeszcze nie wiadomo. Niewykluczone, że będą to duże firmy znanych sieci, które przy nowych, wyższych niż dotychczas stawkach będzie stać na wynajęcie powierzchni.

zdjęcia i montaż: Tomasz Gontarz
produkcja: GONTI FILM 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz