Wybory w Szczecinie – kto zostanie prezydentem?

Kandydaci na prezydenta Szczecina

Znana już jest ostateczna lista kandydatów na prezydenta Szczecina. W wyścigu do “szpinakowego pałacyku” zmierzy się ośmiu kandydatów.

Małgorzata Jacyna-Witt

58 lat, prowadzi swoją firmę, radna niezależna, znana przede wszystkim z krytykowania obecnego prezydenta i pisania niezliczonej ilości interpelacji. W wyborach prezydenckich startuje po raz drugi – pod własnym szyldem. Obiecuje szczecinianom nowy stadion i dzielnicowe aquaparki.

Piotr Krzystek

41 lat, obecny prezydent Szczecina, z zawodu prawnik. Walczy o trzecią kadencję. Bezpartyjny, w wyborach startuje pod własnym szyldem, przedstawiając dotychczasowe dokonania i obiecując kolejne inwestycje.

Dawid Krystek

34 lata, szef szczecińskiego SLD, radny w szczecińskiej radzie miasta. Kandyduje z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej pod hasłem “Niech połączy nas Szczecin!”.

Stefan Oleszczuk

56 lat, były burmistrz Kamienia Pomorskiego. Kandyduje z ramienia Nowej Prawicy Janusza-Korwin-Mikkego. Już w 1994 roku ubiegał się o stanowisko prezydenta Szczecina, a także Krakowa i gminy Warszawa-Wawer.

Bohdan Roszkowski

55 lat, zastępca dyrektora oddziału ZUS w Szczecinie, prawnik, były sekretarz miasta. Kandydat PSL. Chce stworzyć w Szczecinie system kajaku miejskiego.

Artur Szałabawka

47 lat, z zawodu socjolog. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Jest zwolennikiem przyłączenia do Szczecina gmin ościennych i – jako zwolennik poruszania się wszędzie samochodem – rozbudowy Trasy Zamkowej.

Łukasz Tyszler

40 lat, doktor nauk medycznych, stomatolog. Kandyduje z Platformy Obywatelskiej pod hasłem “Prezydent szczecinian”. Chce darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży i walczy o jawność umów zawartych przez miasto.

Przemysław Urbański

37 lat, informatyk. Przez wiele lat pracował za granicą, 3 lata temu wrócił do Szczecina. Kandyduje z ramienia komitetu Wygrajmy Szczecin, zrzeszającego szczecińskich społeczników.

Kto powinien zostać nowym prezydentem Szczecina?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Ludzie lykaja wszystko co im sie powie, jak to mowia jak sobie poscielisz tak sie wyspisz, byle pozniej nie mowic ze jest zle.

Dodaj komentarz