Kuśnierska się zmienia… zbyt wolno

Kuśnierska

Miała być “złota uliczka” z granitową nawierzchnią i stylowym oświetleniem, póki co mamy jedynie odnowione elewacje kamienic znajdujących się przy ulicy Kuśnierskiej – jednym z najbardziej urokliwych zaułków na szczecińskim Starym Mieście. Wciąż czekamy na realizację planów sprzed ponad 4 lat.

Koncepcja modernizacji ul. Kuśnierskiej na odcinku pomiędzy ulicami Panieńską i Rycerską pojawiła się w 2010 roku. Miał tutaj powstać ciąg pieszy z nową, równą nawierzchnią z kostki kamiennej i płyt granitowych, ze stylowymi latarniami nadającymi temu miejscu prawdziwie staromiejskiego klimatu.

Niestety zapowiedzi sprzed 4 lat do tej pory nie zostały zrealizowane. Na tej wąskiej uliczce główną rolę odgrywają kocie łby i krzywy chodnik, często zastawiony przez zaparkowane samochody, co nie tylko ma negatywny wpływ na otoczenie, ale również utrudnia swobodne i bezpieczne przejście. Jedyną zmianą na lepsze okazał się remont elewacji znajdujących się tutaj kamienic. Zrobiło się ładniej, jednak to wciąż za mało, aby uatrakcyjnić to miejsce znajdujące się po drodze z Podzamcza na Zamek Książąt Pomorskich, uczęszczane przez odwiedzających Szczecin turystów. Pozostaje więc wciąż cierpliwie czekać na większe zmiany… tylko jak długo?

Kuśnierska

Kuśnierska 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz