… i stanie sie jasność!

Wernyhory

Ulica Wernyhory nareszcie doczeka się oświetlenia ulicznego! Chociaż jest to dość uczęszczane miejsce, po zmierzchu na drodze łączącej ul. Żołnierską, Mickiewicza i Klonowica zapadały tutaj egipskie ciemności – dlatego, że nigdy nie postawiono tutaj latarni.

Ulica Wernyhory jest jedną z głównych dróg dojazdowych na osiedle Zawadzkiego – zarówno dla komunikacji miejskiej jak i transportu indywidualnego. Blisko ćwierć wieku temu po obu jej stronach znajdowały się wyłącznie tereny wojskowe i być może dlatego nie myślano o zamontowaniu oświetlenia. Obecnie znajduje się tutaj m.in. osiedle mieszkaniowe i tereny zajmowane przez uczelnię, a przy ulicy nie znajdziemy ani jednej latarni.

Ale to się zmieni. Ogłoszony został przetarg na oświetlenie ulicy Wernyhory. Mają tutaj stanąć 22 energooszczędne latarnie LED. Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację zadania.

To nie jest ostatnie takie miejsce w Szczecinie. Ulice pozbawione oświetlenia znajdziemy nawet w ścisłym centrum miasta. Wystarczy udać się w okolice dworca, gdzie na ul. Owocowej również nie ma latarni. Mieszkańcy od lat nie mogą się doprosić o oświetlenie. Nie pomogło również zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego. Miejmy nadzieję, że będzie to kolejny punkt na mapie Szczecina, gdzie w końcu dotrze światło. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz