“Krajobrazy Ciała” w Café 22

Krajobrazy Ciała - wystawa w Café 22

Wernisażem, który odbędzie się 4 września o godz. 18.00 rozpocznie się wystawa prac Joanny Mieszko-Nita pt. “Krajobrazy Ciała”. Prace zostały wykonane techniką mieszaną, łączącą akryl oraz tusz.

Artystka urodziła się w 1969 r. w Trzcińsku Zdroju. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Swoją pracę dyplomową obroniła w pracowni rzeźbiarskiej Prof. Józefa Petruka. Tworzy w metalu, drewnie i kamieniu oraz zajmuje się pracą pedagogiczną w Chojnie i Gryficach. Uczestniczyła w wielu plenerach, wystawach i akcjach plastycznych.

Prace artystki można było zobaczyć m.in. w trakcie wystawy zbiorowej “Współczesne medalierstwo na Pomorzu Zachodnim” zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Szczecinie w 2010r., podczas wystawy zbiorowej “Obecność” na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, zorganizowanej z okazji 100-lecia ZPAP. Indywidualną ekspozycję prac artystki możliwe było obejrzeć w czasie happeningu “Akt Tworzenia II” zorganizowanego w Galerii ZPAP w Szczecinie.

Wernisaż “Krajobrazy Ciała” w Café 22
4 września, godz. 18.00
wstęp wolny 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz